Pedig milyen hurráoptimistán indult az Add a neved! November végén a választmányi ülésen jelentették be a zászlóbontást, Simon Gábor testületi elnök lángszavakkal ecsetelte a mozgalom perspektíváit. Felszólította mindazokat, akik egyetértenek a Magyar Szocialista Párt aktuálpolitikai üzeneteivel, elítélik az őszi zavargásokat, a békétlenséget, s van bátorságuk mindehhez nevüket, arcukat adni, hogy tegyék le voksukat az MSZP, illetve a békétlenséget elítélők mellett. December végén látszólag újabb lendületet vett az Add a neved!, amikor Simon Gábor bejelentette, immár nemcsak szórólapokon, levelezőlapokon lehet csatlakozni a mozgalomhoz, hanem interneten is. A választmányi elnök örömmel számolt be arról, hogy interneten két-háromezer aláírás össze is gyűlt napok alatt, amiből kitűnik, az emberek nevüket vállalva állnak ki a szocialista párt mellett. Egy fokozattal harciasabb hangra váltott a választmányi elnök, amikor úgy fogalmazott: várják azokat, „akik nem takarják el arcukat símaszkokkal, nem hátulról, az árnyékból vezénylik az utcai tüntetéseket, hanem bátran kiállnak elveik mellett”. A politikus ezzel mintegy válaszút elé állította a társadalmat, s végeredményben legyávázta mindazokat, akik nem hajlandók olvashatóan aláírt levelet vagy e-mailt küldeni, melyben meleg baráti szeretetükről biztosítják az MSZMP utódpártját. A párt országos választmánya tulajdonképpen visszanyúlt az ötvenes évek hagyományaihoz, amikor Rákosi Mátyás hírhedt mondata elhangzott: „Aki nincs velünk, az ellenünk van.”
Nem tudni, az emberek fáradtak-e bele a képeslapok küldözgetésébe – hiszen a szintén kormánybarát Szeretem Magyarországot mozgalom is nagy erőket mozgósított a kollektív koalícióhű grafománia mobilizálására –, vagy egyszerűen nem díjazták, hogy állandóan leszélsőségesezik őket. Mindenesetre tény: az év első hónapjaira látványosan kifújt az addig is csak pislákoló Add a neved! mozgalom. A január végi országos választmányi ülés után újabb nagy ívű, grandiózus terveket vázolt fel a testület tevékeny első embere. Kiderült, töretlenül folytatják az Add a neved! mozgalmat, s mintegy kiegészítő akciót indítanak Tavasszal ültess, ne tüntess! szlogennel, amelyhez szintén minden „békeszerető és az ellenzéki ármánykodást” elítélő állampolgár csatlakozhat. A kezdeményezés lényege abban foglalható össze, hogy ki-ki egy fa, bokor vagy akár virágok elültetésével hitet tehet amellett: a reformokat, a fejlődést s ezúton a kormánykoalíciót kívánja erősíteni a flóra gazdagítása útján. Simon Gábor, aki az Országgyűlésben a foglalkoztatási és munkaügyi bizottsági elnöki tisztet tölti be, arról is hírt adott, hogy a választmány manuálisan is részt kíván venni az akcióban. Elhangzott: tavasszal hársfát fognak elültetni a Köztársaság téren, hogy az eltelt időszakról megemlékezzenek. A választmányi elnök szavaiból az már nem világlott ki, hogy ez az eltelt időintervallum pozitív vagy negatív megítélés alá esik. Az MSZP belső köreiben azonban egészen bizonyosan ráncolták a homlokukat, amikor napvilágra került, hogy csupán nyolcezren adták a nevüket képeslapokon vagy elektronikus úton az MSZP politikájához. Bizonyára mélyen elgondolkodtak a párt vezetői, hogy ha egyszer a 2004. december 5-i kettős állampolgárságról szóló népszavazás után azzal érveltek, hogy aki nem ment el szavazni, az nemmel voksolt, akkor most komoly bajban vannak. Ha ugyanis ezt a logikát érvényesítjük az Add a neved! mozgalomra, az azt jelenti, hogy már csak nyolcezer szavazóra számíthat az MSZP egy választáson.
Az MSZP a totális érdektelenség miatt nem folytatta maradék szimpatizánsainak felkutatását. Nincsen információ arról sem, hogy ígéretükhöz híven a Köztársaság téren fát ültettek volna, de még egy szál virág földbe helyezéséről sem hallhattunk. Egyetlen újdonság árválkodik csak az MSZP honlapján az illusztris kezdeményezésről: a Fiatal Baloldal (FIB) nagykátai szervezetének elnöke arról számolt be április másodikán, hogy egy rendezvényi programpontként Hagyó Miklós fővárosi főpolgármester-helyettes közreműködésével egy fát ültettek el. A mellékelt képen mindössze három ember látható – demonstrálandó az esemény tömegvonzó erejét. A FIB-elnök referátumából az is kiderül, hogy a reggeli disznóölésen még állítólag sokkal többen, úgy nyolcvanan-kilencvenen jelentek meg. Arra nem tér ki a dolgozat, az Add a neved! mozgalom repertoárja bővül-e a nagy sikerre tekintettel a Tavasszal ölj, ne tüntess! akcióval. Az viszont valószínű, hogy az MSZP-hez Nagykátán is csak csekély létszámban adták nevüket az emberek, hiszen az írás avval fejeződik be: „Reméljük, jövőre még többen találkozunk ugyanitt.”

Nagy István: semmi nem akadályozhatja a ragadós száj- és körömfájás elleni védekezést