Sajnáljuk, hogy a brit csapatok Irakban maradnak, a tengerészeiket pedig Iránban fogták el – mondta Ahmadinezsád, aki egyúttal bírálta Londont, hogy egy gyermekes asszony is az öböltérségben tartózkodik, utalva Faye Turney vezető tengerészre. „Mivel lehet megindokolni, hogy egy anya a hazájától és gyermekétől távol legyen? Miért nem tisztelik a családi értékeket a Nyugaton?” – tette fel a kérdést az iráni elnök. Miközben a hírt bejelentette, egyúttal kitüntette azokat a parancsnokokat, akik a britek elfogásában részt vettek. Tony Blair brit miniszterelnök üdvözölte a katonák kiszabadulását, akiket várhatóan a mai napon adnak át a teheráni brit nagykövetségnek. Blair szerint nem voltak tárgyalások London és Teherán között. A Sky News szerint Szíria és Katar sokat tett a tengerészek kiszabadulásáért.
Tegnap egy iráni tisztségviselő kérelmezte, hogy találkozhasson azzal az öt iránival, akiket amerikai katonák január óta fogva tartanak Irakban. Kérését még vizsgálják. Az Egyesült Államok szerint az Irak északi részén januárban őrizetbe vett férfiak az iráni Forradalmi Gárdával állnak kapcsolatban, és támogatást nyújtottak lázadó iraki milicistáknak. Teherán ugyanakkor azt állítja, hogy az amerikaiak diplomatákat fogtak el.
Az ABC News értesülése szerint az Egyesült Államok titokban egy olyan pakisztáni fegyveres csoportot „lát el tanácsokkal és bátorít”, amely már több rajtaütést hajtott végre a szomszédos Iránban. A hírcsatorna hazai és pakisztáni felderítési forrásokra hivatkozva arról számolt be: a beludzsi törzs tagjaiból szerveződött Dzsundullah (Isten Hadserege) nevű fegyveres csoport az Iránnal határos Beludzsisztán pakisztáni tartományból indítja akcióit, amelyek során már több iráni katonát elfogtak vagy megöltek. Az ABC híre szerint az amerikai hírszerzés annyit elismer, hogy együttműködést alakítottak ki a csoporttal az esetleg a térségben rejtőző al-Kaida-terroristák felkutatására. A Dzsundullah állítólag videofelvételeket készített azokról az iráni katonákról és határőrökről, akiket a rajtaütések során fogságba ejtett. Az ABC News név nélküli amerikai kormányforrásokat is idézett, amelyek szerint az Egyesült Államok nem nyújt közvetlen pénzügyi támogatást a fegyveres csoportnak, mivel ehhez elnöki utasítás és kongresszusi jóváhagyás szükséges. Washingtont viszont 2005 óta szoros kapcsolat fűzi annak vezetőjéhez, Abd al-Malik Regihez. Alexis Debat terroristaellenes szakértő szerint Abd al-Malik Regi valószínűleg egy néhány száz fős gerillacsoport élén áll, és Irán területére behatolva támadásokat szervez iráni katona- és felderítőtisztek ellen, akiket elrabolnak és kivégeznek, többnyire videokamera előtt. Az ABC híre szerint az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) szóvivője leszögezte: a CIA-nak nincs köze a pakisztáni csoport működéséhez, és az Egyesült Államok nem nyújt neki pénzügyi támogatást. Volt CIA-tisztek az ABC-nek megjegyezték: az ügy arra emlékeztet, amikor az amerikai kormány az 1980-as években a kontráknak nevezett gerillaegységek támogatásával igyekezett megingatni a kommunistabarát szandinista kormány helyzetét Nicaraguában.
Az Arab News Kuwait angol nyelvű lap arról számol be, hogy washingtoni források megerősítették, készül a támadás Irán ellen, s az elnök beszédét is elkezdték megírni, amelyet a csapások igazolásaként fog felolvasni. A nevük elhallgatását kérő informátorok szerint még ebben a hónapban légitámadásokkal megsemmisítik az iráni atomprogramban részt vevő létesítményeket. Az elnök beszédében azzal fogja igazolni a támadásokat, hogy ez volt az egyetlen megoldás, miután Iránt nem tudta rávenni nukleáris ambícióinak feladására.

Menczer: A teljes magyar dollármédia cinkos, támogatnak egy hazaárulót – videó