A nagy médiavisszhangtól kísért botrány a Fehér Ház legfelső körei felé gyűrűzik. A szenátus igazságügyi bizottsága szerint a Gonzales vezette igazságügyi tárca azért vált meg a vádhatósági képviselőktől, mert kétségbe vonták lojalitásukat a Bush-kormányzathoz. Februári vallomásában McNulty azt állította, egy szövetségi ügyészt azért mentettek fel, hogy Karl Rove elnöki főtanácsadó személyes kegyeltje vegye át helyét.
Bizonyítékok szerint Gonzales már 2005-ben arról tárgyalt Rove-val, hogy a kormányzatnak meg kellene válnia az ügyészek 15-20 százalékától, mert azok nem idomulnak eléggé a kézi vezérlésre törekvő washingtoni politikához. A főtanácsadó már akkor részletekbe menően tervezte, milyen indokkal mentsék fel az ügyészeket, amire végül tavaly decemberben került sor. A demokrata többségű törvényhozás most azt firtatja, ki milyen szerepet játszott a hivatalosan visszaeső teljesítményük miatt történt eltávolításukban.
A vizsgálat elindítása után rejtélyes körülmények között ötmillió e-mail tűnt el nyom nélkül az elnöki palotában, nagyrészt olyan címekről, amelyeket a Fehér Ház a pártok számára rendszeresít, kifejezetten belső ügyeik intézésére. Patrick Leahy demokrata vizsgálóbizottsági elnök szerint a gyanút elkerülendő, a Fehér Ház munkatársai szabályellenesen ezeken beszélték meg az ügyészek eltávolítását.
A főügyészt éles hangú támadások érték a republikánusok részéről is. A texasi John Cornyn szenátor szánalmasnak nevezte, hogy a minisztérium a két éven át húzódó felfüggesztési huzavonában személyesen meg sem hallgatta az érintett ügyészeket. Gonzales a bizottság előtt elismerte, „korlátozottan” részt vett az ügyészek menesztésében, de tagadta, hogy mindezt politikai célzat irányította volna.
Egyelőre úgy tűnik, a kormányzat tekintélyvesztéssel megúszta a botrányt, bár az elnökválasztási kampány közeledtével a demokratákat aligha elégíti ki McNulty távozása, Busht is meghallgatnák.

Brutális gázolás Tatán, mentőhelikopterrel szállították kórházba egy nőt