Ma kiderül, van-e ellentét a kormánypárti és az ellenzéki politikusok között a leendő gázvezeték-építési tervek megítélésében, az Országgyűlésben ugyanis megkezdődik a csak „lex Nabuccónak” nevezett törvénymódosítás általános vitája. A módosítás azt tenné lehetővé, hogy ha egy gázvezeték több uniós tagországon áthalad, akkor az abban folyó gázt egy központi cégen keresztül lehessen megvásárolni, s ne kelljen ahhoz az összes érintett tagország beleegyezését kérni.
Bár a törvény ezt természetesen nem mondja ki, a szakértők szerint annak szövegét mintha csak az Európai Unió által tervezett Nabucco csővezetékre állították volna össze. Emlékezetes, hogy korábban éles ellentét volt a parlamenti pártok között arról, hogy Magyarország a Nabucco vagy az orosz Kék Áramlat mellett tegye le a voksát, s most a törvénymódosítással – úgy tűnik, elvi szinten legalábbis – mindkét lehetőség nyitva áll.
Lapunknak korábban Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója úgy nyilatkozott, hogy Magyarország számára az a legfontosabb, hogy legyen egy áthaladó gázvezetéke, a két elképzelés azonban nem egymás vetélytársa. Az olajtársaság vezetője ugyanakkor érzékeltette, hogy a Nabuccóval több probléma is van, egyebek mellett az, hogy az építésében részt vevő társaságok egyikének sincs földgázforrása.

Boldogságtól ugráló tehenek – Ilyet még biztosan nem látott! – videó