(Köln)
A rendőrök három nagyvárosban (Bremen, Hamburg, Berlin) és három tartományban (Alsó-Szászország, Brandenburg, Schleswig-Holstein) tartottak házkutatásokat, foglaltak le számítógépeket, iratokat és nyomtatványokat, hogy újabb információkhoz jussanak a várható tüntetések irányítóiról. A vezető ipari államok csúcsértekezlete jó alkalmat nyújt számtalan szervezetnek arra, hogy kifejezésre juttassa elutasító magatartását a globalizációval szemben.
A várható erőszakcselekmények megakadályozásának érdekében az alkotmányvédő hivatal és annak tartományi képviseletei huzamosabb ideje állandó megfigyelés alatt tartják a veszélyesnek minősített csoportokat. A razziasorozat ezúttal negyven objektumra és tizennyolc személyre terjedt ki.
Húsz, a helyszínekre érkezett államügyész felügyelete mellett a bűnügyi hivatal kilencszáz alkalmazottját vetették be. A különböző nevek alatt fellépő terrorista csoportokat huszonöt gyújtogatásért teszik felelőssé. Ezek közül a szövetségi pénzügyminisztérium államtitkárának kocsiját megsemmisítő merénylet váltotta ki a legnagyobb visszhangot. Az olasz kereskedelmi kamara és a török iparszövetség berlini irodáit hasonló támadás érte. A nyomozók tizennyolc személyt gyanúsítanak terrorszervezetek alapításával. A hatóságok szerint félő, hogy a két évvel ezelőtt Skóciában lebonyolított G8-konferencia alkalmából kitört zavargások sokkal brutálisabb formában folytatódnak majd a Balti-tenger partján. Tekintettel az antiglobalista szervezetek nemzetközi hálózatára, a szövetségi belügyminisztérium elrendelte az átmeneti útlevél-ellenőrzést is a köztársaság nyugati határain.

Több száz tacskó döntött rekordot Budapesten