(Pozsony)
Ezt követően egy ismeretlen pozsonyi személy tett feljelentést Malina Hedvig ellen, amiért „kitalált” történetével ártott Szlovákia érdekeinek, és félrevezette a hatóságokat. A feljelentés alapján kezdett újabb nyomozásba a rendőrség. Dobroslav Trnka szerint a rendőrség a vizsgálódás során figyelembe vette Roman Kvasnica, Hedvig ügyvédjének korábbi kifogásait is, tehát újravizsgálták a diáklány blúzát, amelyre a szlovák nacionalista körökben előszeretettel használt „magyarok a Dunán túlra” jelszót írták, s a borítékot is, amelyben visszaküldték tavaly a csallóközi lány iratait, s amelyen a nyomozók Hedvig DNS-mintáját találták.
Ha a bíróság bizonyítottnak ítéli meg a rendőrség megállapításait, Hedvig hamis tanúzás miatt akár öt évig terjedő büntetésre is számíthat. A Magyar Koalíció Pártja érdeke az igazság kiderítése – nyilatkozta lapunknak Bárdos Gyula, a párt alelnöke, hozzátéve: „Kételyeink voltak és vannak a rendőrségi munkával kapcsolatban. Ismereteink szerint mind a mai napig nem hallgatták ki a nyomozók az egyetem tanárait, akik a tavaly augusztusi esetkor látták Hedviget, sőt ők hívták ki a mentőket és a rendőrséget is.”
*
„De láttuk a képeket is, azok alapján pedig szinte kizártnak tartjuk, hogy semmi nem történt” – sorolta kifogásaikat Bárdos, aki szerint a legújabb fejlemények is meglepőek számukra. „Malina Hedvig ügyvédje az alkotmánybírósághoz fordult, s az el is fogadta tárgyalási alapul a beadványt. Akkor most mit jelent az, hogy az alkotmánybíróságon még meg nem tárgyalt ügyet bíróságra adja az ügyészség?” – fogalmazta meg a párt vezetőinek kételyeit az alelnök. Hozzátette: természetesen a párt nem akar beavatkozni a hivatalos szervek munkájába, de továbbra is figyelni fogja az eseményeket.
A Magyar Koalíció Pártjának vezetői éppen ezért nem hozták fel a Malina-ügyet Ivan Gasparovic köztársasági elnökkel tegnap folytatott megbeszélésükön, amelyet abból az alkalomból tartottak, hogy a magyar párt élén március végén személycsere történt. Csáky Pál, az új elnök szerint az államfővel folytatott tanácskozás jó hangulatú volt, s megállapodtak abban, hogy a közeljövőben közösen tesznek látogatást a magyarok lakta régiókba, amely során a kisebbségi jogok gyakorlati megvalósulásáról, valamint az ott élő emberek gazdasági-szociális helyzetéről tájékozódnának, és közösen keresnének megoldásokat a felmerülő problémákra.

Lecsapnak a kábítószer-kereskedőkre – több mint 2000 eljárás indult az elmúlt két hónapban