Kiss Péter szerint ha a mostani koalíció kormányoz 2010-ig, akkor elképzelhető, hogy a személyi változások mellett szerkezeti átalakítás is lesz a kabinetben – erről az Info Rádióban beszélt a politikus. A szociális és munkaügyi miniszter találgatásnak nevezte, hogy még az idén visszakerül a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) élére. – Ez tipikusan olyan ügy, amely a miniszterelnök felelősségébe tartozik. Ami engem illet, ezt a mostani feladatkörömet igyekszem nagyon jól ellátni, és szeretem is a munkámat – mondta az MSZP alelnöke. A hírrádió érdeklődésére, hogy mit szólna ahhoz, ha Gyurcsány Ferenc ismét a MeH vezetésével bízná meg, Kiss Péter közölte: „előbb el kell jutni a hídhoz, hogy átmenjünk rajta”. A tárcavezető a rendszerváltozás óta eltelt évek tapasztalataira hivatkozva közölte azt is, a kormányok nem szoktak egy ciklust ugyanabban az öszszetételben végigdolgozni. A kormányfő február 15-én újságírói kérdésre még azt válaszolta, hogy ha rendkívüli esemény nem történik, akkor a tavaszi parlamenti idényben nem lesz változás a kabineten belül. Ezzel szemben már új egészségügyi, környezetvédelmi, valamint péntektől igazságügyi és rendészeti miniszter dolgozik a kormányban.
*
Az Info Rádió értesülései szerint legkésőbb őszig távozhat posztjáról Szilvásy György, a Miniszterelnöki Hivatal élére pedig újra visszakerülhet Kiss Péter, aki jelenleg szociális és munkaügyi miniszter. A Magyar Nemzet szocialista körökből úgy értesült, Szilvásy György már egy ideje fontolgatja lemondását, távozásának időpontja azonban egy „politikailag nyugodtabb” időszakban várható. Az Info Rádió információi szerint Gyurcsány Ferenc korábbi üzlettársa és egyik legfőbb bizalmasa, Szilvásy György azonban nem távolodik el teljesen a kormánytól: a szerkezeti átalakítások után továbbra is felügyelheti a nemzetbiztonsági szolgálatokat.
Szilvásy tegnap az MTI-nek nyilatkozott öccse, Szilvásy Péter tevékenységéről azzal kapcsolatban, hogy fivére más mellett paranormális jelenségnek tekinti az augusztus 20-i vihar létrejöttét. A politikus kifejtette: „gátlástalanságnak tartom, hogy a családom tragédiáját a Fidesz politikai célokra használja fel, de soha nem fogom megtagadni a testvéremet”. A kancelláriaminiszter hangsúlyozta: „ez egy családi tragédia, szüleim, testvérem és jómagam több mint tíz éve vagyunk annak a tanúi, hogy a nagyon tehetséges testvérem hogyan épül le egzisztenciálisan, és hogyan él egy képzelt világban”. Szilvásy testvérének tanulmányairól először az Index számolt be, akkor a MeH vezetője még nem tartotta fontosnak bejelenteni, mi áll testvére viselkedésének hátterében.
A kancelláriaminiszter felidézte: öccse többszörösen kitüntetett feltalálóként dolgozott az egyik gyógyszergyárban a kilencvenes években, majd egyre inkább a természetfeletti dolgok felé fordult, olyannyira, hogy otthagyta a munkahelyét is. Szilvásy szerint másik öccse, István többször is próbált segíteni Szilvásy Péteren, de ezt ő elutasította.
Rokonok. Bár Gál J. Zoltán a legutóbbi kormányszóvivői tájékoztatón arról beszélt Szilvásy Istvánnak az Állami Egészségügyi Központ élére történő kinevezése kapcsán, hogy egy demokráciában nem jelenthetnek sem előnyt, sem hátrányt a rokoni viszonyok (az új főigazgató testvére Szilvásy György kancelláriaminiszter), ez az irányelv korábban nem volt jellemző a szocialista–liberális oldal politikusaira. Az Orbán-kormány idején éveken keresztül foglalkozott a média és az akkori ellenzék a volt miniszterelnök édesapjának tevékenységével korrupciógyanút emlegetve. Bauer Tamás SZDSZ-es képviselő például 2002-ben egy vizsgálóbizottsági ülésen azt állította: alappal volt feltételezhető „politikai befolyásolás”, amikor az Orbán Győző tulajdonában lévő és általa vezetett Dolomit Kft. a Mol Rt.-nél megrendeléshez jutott.
Stumpf az mszp érdekeiről. Az MSZP-nek is érdeke lenne egy előre hozott választás, mert így még közép- vagy hosszú távon képes lenne megőrizni valamit a pozícióiból – fogalmazott a Heti Válasznak adott interjúban Stumpf István. A Századvég Alapítvány elnöke szerint ellenkező esetben 2010-re befut Magyarországra a varsói gyors, és összezsugorodik a baloldal. Stumpf úgy véli: Gyurcsány Ferenc már nem képes arra, amire korábban Horn Gyula: nem tudja egyszerre rávenni a rendszerváltás nyerteseit és veszteseit, hogy rá szavazzanak.

Nem tud aludni éjszaka? Így kapcsolja ki az agyát