Tervszerűség, kiszámíthatóság és tudatosság a társadalmi felelősségvállalásban – elsősorban ezzel indokolta Jellen Kornél, a Nonprofit Információs és Oktató Központ (NIOK) kuratóriumi tagja, miért éppen a Molt választotta meg az alapítvány a 2006-os esztendő legkiemelkedőbb vállalati adományozójaként. Az immár tizenkettedik alkalommal kiosztott díj a magyar vállalati és egyéni felelősségvállalás és adományozás, valamint a civil teljesítmény nagy hagyományokkal rendelkező, legrangosabb díja, „amely a tettekre, a jó, követhető példákra, az átlátható és hatékony működésre, a magán-, a civil és a gazdasági szféra közös szerepvállalására hívja fel a figyelmet”.
A Vakok Állami Intézetében tartott díjátadón a Mol kapcsán kiemelték, hogy a társaság adózott bevétele csaknem egy százalékát fordítja adományozásra. Az óriási összegen túl az is a Mol mellett szólt, hogy társadalmi felelősségvállalása igen sokrétű. Támogatják a kultúrát és a tudományt (Molto Vivace program), a kimagasló sportteljesítményeket (például a kajak-kenu válogatottat vagy Talmácsi Gábor motorversenyzőt), a környezetvédelmet (Zöldövezet program), de jut a Mol figyelméből és pénzéből a cukorbetegek és betegségmegelőző programok számára, az oktatás támogatására, s különböző tehetségkutató pályázatokra is. Nem véletlen, hogy a Mol Az év vállalati adományozója díja mellett a Braun & Partners Pro Bono Felelősség Díjában is részesült. A díjakat Mosonyi György vezérigazgató vette át, s egy Seneca-idézettel világított rá a társaság támogatási filozófiájára: „Ha semmi mást nem tudsz adni a gyermekednek, csak példát, már sokat adtál.”
A kuratórium döntése alapján 2006-ban a NIOK Alapítvány Az év civil szervezete díját a Levegő Munkacsoport kapta. A környezetvédelemmel foglalkozó civil szervezet a méltatás szerint annak a következetességnek köszönheti a díjat, melylyel „kormányzati ciklustól függetlenül állt ki a környezet ügye mellett”, ugyanakkor képes volt kompromisszumokat is kötni. Például a Hankook gyárral, mely a megállapodás nyomán jóval szigorúbb környezetvédelmi előírások mellett működteti majd dunaújvárosi gumigyárát, mint amelyeket az állam írt elő számára.
A tavalyi esztendő egyéni adományozónak választott Küllői Péter nem szokványos karriert futott be. Az egykori bankár már harmincévesen tudta, hogy negyvenéves korában vissza fog vonulni az üzlettől, s így is tett. Megalapította a beteg gyermekeket támogató Mosoly Alapítványt, majd később kuratóriumi elnöke lett a rákos, cukorbeteg és krónikus ízületi gyulladásban szenvedő gyermekek életét megkönnyítő Bátor Tábor Alapítványnak. Mint fogalmazott, amit csinál, az a hobbija – s hogy ezt el is ismerik, az különösen jó érzés.

Így zajlott „Toka tábornok” zsírleszívása, amit kamu tb-számra csináltatott meg