Deutsch Tamás: Az NGO-k de facto politikai pártként működnek

A nemzetközi NGO-hálózatokról, a külföldi beavatkozásról és a hatalom kiszervezésének stratégiájáról is beszélt Deutsch Tamás, a Fidesz–KDNP európai parlamenti delegációvezetője. Deutsch Tamás szerint a globalista politikai hálózat célja, hogy demokratikus legitimáció nélküli szereplők döntsenek a nemzeti sorskérdésekről, miközben „a zsűribe ülve” kontrollálják a politikai folyamatokat. Az Európai Unióban most készülő átláthatósági törvény szerinte kétszínű, a USAID-hálózat pedig világméretű hatalmi gépezetként működött.

2025. 07. 02. 16:09
Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti képviselője Forrás: Deutsch Tamás/Facebook
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A civil szervezetek álcája mögé bújtatott politikai hatalomgyakorlásról, a „zsűribe ülő” NGO-król és a nemzetállami szuverenitás lebontásáról beszélt Deutsch Tamás egy brüsszeli háttérbeszélgetésen. A képviselő hangsúlyozta, hogy a nyugati világban egyre gyakoribb, hogy demokratikus felhatalmazással nem rendelkező szereplők irányítják a politikát, miközben az őket bíráló nemzeti kormányokat antidemokratikusnak bélyegzik. A USAID és más globális pénzcsatornák célja szerinte nem a fejlődés támogatása, hanem a politikai befolyásszerzés.

Deutsch Tamás az NGO-k működéséről beszélt
Deutsch Tamás az NGO-k működéséről beszélt
Fotó: MTI

NGO-k szerzik meg a hatalmat

Deutsch Tamás szerint az NGO-k valójában nem független civil szervezetek, hanem pártokként működő politikai szereplők, amelyek nem kívánnak részt venni a demokratikus választásokon, mivel az kockázatos, de mégis hatalmat akarnak gyakorolni.

Az egész NGO-formát azért találták ki, mert a demokrácia versengő pártok megméretésén alapuló rendszerét ki akarják kerülni. Ők nem indulnak választáson, hanem kívülről akarják befolyásolni a közhatalmi döntéseket

– fogalmazott.

Tíz ember létrehozza a »Magyar Ifjúság Jövőjéért« civil szervezetet, Soros kitömi őket, és másfél év múlva már azt mondják: mi vagyunk a legnagyobb ifjúsági NGO, és mi osztjuk a fiataloknak járó állami pénzeket. Nehogy már a kormány döntsön!

– mondta. A politikus szerint az NGO-k a demokratikus legitimációval rendelkező politikai szereplők helyett akarnak döntéshozó pozícióba kerülni, ami aláássa a népszuverenitás elvét.

Deutsch Tamás ellenzi a „zsűri”-logika és a jurisztokrácia rendszerét

Deutsch Tamás felidézte Csurka István hasonlatát is, amely szerint a progresszív hatalmi elit nem akar részt venni a versenyben, hanem mindig a zsűribe akar ülni, azaz kívülről akarja eldönteni, ki lehet sikeres politikus, újságíró, drámaíró vagy civil szervezet.

Az NGO-k a zsűri. Ők döntik el, ki a jó politikus, ki a jó szervezet, ki kap pénzt, ki nem. És ők nem kérnek a politikából, de közben ők csinálják a leghatékonyabban

– mondta. A képviselő a jurisztokrácia fogalmát is említette, amely alatt azt értette, hogy a politikai döntéshozatalt a bíróságokra igyekeznek átterelni, mert ott „normatív hatású” döntésekkel lehet politikai célokat elérni.

Brüsszel kettős mércét alkalmaz

Az Európai Unióban készülő átláthatósági törvény kapcsán Deutsch Tamás rámutatott az uniós képmutatásra:

Itt, Brüsszelben ez úgy működik, mint a krimikből ismert tükörfalas kihallgatószoba, ők belátnak ide, de mi nem látunk ki. Magyarországot támadják a külföldi befolyás ellen hozott törvénye miatt, miközben most épp ők akarnak egy hasonló szabályozást bevezetni.

A képviselő emlékeztetett arra, hogy Brüsszel szerint persze „kínai és orosz beavatkozás” létezik, de amikor Soroshoz vagy a USAID-hez hasonló szereplők adnak pénzt politikai tevékenységre, az már egyáltalán nem probléma:

Magyarországon a USAID pénzéből pártpolitikai tevékenységet finanszíroztak. Ez más állam pénze volt. De nekik ez rendben van, mert az „jó” külföldi pénz.

Szerinte az európai átláthatósági szabályok épp azt tennék kötelezővé, amit Magyarország már bevezetett, de Brüsszel kettős mércéje miatt ezt nem hajlandók elismerni.

A USAID-pénzek működtették a globalista hálózatot

Deutsch Tamás külön kitért az amerikai USAID-re, amely szerinte nem jótékonysági célokat szolgált, hanem a globális progresszív hálózat finanszírozásának kulcsszereplője volt.

Két Orwell-könyvet kell elolvasni: az Állatfarmot és az 1984-et. Minden, amit ma a globalista, liberális politika csinál, abban benne van. A szofisztikált érv: négy láb jó, két láb rossz

– mondta. A képviselő elmondta, hogy szerinte Donald Trump alatt épp azért függesztették fel a USAID működését, mert az nem humanitárius programokat támogatott, hanem politikai aktivistákat és ideológiai kampányokat finanszírozott világszerte. A jelenlegi globális sajtó pedig most ezt próbálja úgy beállítani, mintha a Trump-adminisztráció „éhező afrikai gyerekek” támogatását akadályozta volna meg.

Az amerikai mélyállam közpénzből egy olyan rendszert működtetett, ami a Soros-birodalomnál tízszer nagyobb. Ezek az emberek, intézmények, NGO-k korlátlan anyagi erőforrással rendelkeztek. Minden célszemélyt el kellett volna pusztítaniuk – logikusan nézve, mert akkora erőfölényük volt –, de nem sikerült nekik

– mondta, majd hozzátette:

Ennek ellenére nemhogy túléltük, hanem győztünk és továbbra is politikai sikereket tudunk elérni. Hihetetlen túlélőképességünk van.

Deutsch Tamás szerint a Soros-hálózat elleni fellépés politikai és történelmi fordulópont volt, amelyet elsőként Orbán Viktor miniszterelnök vállalt fel nyíltan. A Fidesz EP-képviselője úgy véli, a kormányfő „fő bűne” a globalista hatalmi centrumok szemében épp az volt, hogy nemcsak felismerte, hanem pontosan és higgadtan meg is nevezte a nemzetközi hálózat struktúráját, céljait és működését.

Orbán Viktor az első politikai vezető, aki nem vagdalkozva, nem mellébeszélve, hanem higgadtan, tárgyszerűen és érvelve mondta ki, hogy mi ez a rendszer, kik csinálják, és mit akarnak

– fogalmazott Deutsch Tamás. A képviselő szerint ez volt az a pillanat, amikor lehullt a lepel a Soros-féle hálózatok által használt filantróp, emberbaráti retorikáról, és világossá vált, hogy ezek a szervezetek valójában politikai célú befolyásszerzéssel foglalkoznak, gyakran közpénzből.

Elesett gyerekek, éhező eszkimók, mindig valamilyen megható társadalmi cél mögé bújva jelentek meg, de mögöttük a legmocskosabb, legdurvább hatalmi politika zajlik

– mondta.

És ezt a paravánt Orbán Viktor félrerántotta

– tette hozzá. Deutsch Tamás úgy látja, hogy a globalista hálózatok számára ez volt a legnagyobb veszély, hogy valaki nemcsak felismeri, hanem nyilvánosan és következetesen ki is mondja a működésük logikáját. Ez a lelepleződés szerinte mára visszafordíthatatlan.

Magyar Péter mentelmi ügye: az EP mindent megtesz, hogy húzza az időt

Deutsch Tamás Magyar Péter mentelmi ügyéről is kifejtette véleményét. Szerinte az Európai Parlament mentelmi bizottságának eljárása a Magyar Péter elleni büntetőügyben szándékosan elnyújtott, politikai motivációjú időhúzás. Mint fogalmazott, a brüsszeli testület már rég plenáris ülés elé vihette volna az ügyet, ha valóban jogi szempontokat mérlegelne, nem pedig politikai érdekeket szolgálna ki.

Idén már tíz mentelmi ügyben született döntés az Európai Parlamentben

– mutatott rá a képviselő.

Ezek között több olyan volt, amelyet vagy ugyanakkor, vagy később kezdtek el tárgyalni, mint Magyar Péterét. Ennyit az időhúzásról

– tette hozzá. Deutsch Tamás szerint ez önmagában is cáfolja azokat az állításokat, amelyek szerint a Magyar-ügy különösen bonyolult volna. Kiemelte, hogy a brüsszeli adminisztráció működése – bár gyakran lassú – képes határozott tempóra is, ha az ügy politikailag kedvező egyes frakciók számára. Ezért véleménye szerint a lassítás tudatos taktika része.

Simán, minden gond nélkül ennek a kérdésnek a plenáris ülésre terjesztése mára megtörténhetett volna

– szögezte le.

Ehelyett mindenféle „még ezt is megnézzük, még azt is megnézzük” típusú trükközés zajlik. Ez nyilvánvalóan nem jogi, hanem politikai időnyerés

– mondta. A képviselő úgy véli, hogy a bizottság eljárása már önmagában is sérti az európai parlamenti normák szellemét, de az ügy valódi súlyát az adja, hogy az egész folyamat egy előre kitervelt politikai forgatókönyv része lehet. Az eljárás következő lépéseként várhatóan csak ősszel kerülhet a kérdés a plenáris ülés elé, de még ekkor is újabb halogatásra lehet számítani.

Deutsch Tamás szerint botrányos az eljárás

A mentelmi ügy elhúzása tehát nem egyszerűen hivatali lassúság, hanem egy tudatos, politikai döntéssorozat következménye, hangsúlyozta Deutsch Tamás. A Fidesz–KDNP EP-képviselője szerint a brüsszeli pártkoalíció már meghozta az ítéletet, miszerint nem fogják felfüggeszteni Magyar Péter mentelmi jogát, bármilyen súlyos vád is merül fel ellene.

Lényegét tekintve megszületett a politikai döntés a nagykoalíciós brüsszeli pártok – Néppárt, a szocialisták és demokraták, a liberálisok, a zöldek és a kommunisták – képviselői részéről. Úgy döntöttek, hogy nem függesztik fel Magyar mentelmi jogát

– fogalmazott. A képviselő szerint ezzel az eljárással az Európai Parlament precedenst teremt. Meggyőződése, hogy hasonló esetben – ha nem Magyar Péterről lenne szó – a testület már rég azonnali felfüggesztést javasolt volna. A mostani gyakorlat viszont szerinte súlyosan aláássa az intézmény hitelességét, és világossá teszi, hogy nem jogi, hanem hatalmi érdekek alapján döntenek.

Teljesen nyilvánvalóan köztörvényes bűncselekmény miatt valakinek a mentelmi jogát ne függesszék fel? Ez gyakorlatilag örök védelmet, örök büntethetetlenséget jelent politikai okokból. Szerintem erre nem volt példa. Most, ahogy visszagondoltam, meg ahogy gyorsan átfutottam a mentelmi ügyek történetét, ez az, ami a novum

– mondta. Deutsch Tamás szerint a brüsszeli döntéshozók számára Magyar Péter egy politikai projekt, akit a választásokig mindenáron meg kell védeni, akár a testület intézményi normáinak rovására is. Ez pedig – fogalmazott – „világbotrány”. A képviselő emlékeztetett arra is, hogy hasonló politikai taktikát alkalmaztak korábban Kovács Béla (KGBéla) esetében is:

KGBéla esetében Putyin kémjéről van szó, aki az Európai Unió rovására kémkedett, és öt év börtönt kapott. Azért nem lehetett előzetes letartóztatásba helyezni, mert az Európai Parlament olyan feltétellel függesztette fel a mentelmi jogát, hogy nem lehet személyi szabadságot korlátozó intézkedést alkalmazni vele szemben. Így mi történt? Elmenekült

– idézte fel a történteket Deutsch Tamás. Szerinte Kováccsal azért bántak kesztyűs kézzel akkoriban, mert a legerősebb magyar ellenzéki párt soraiban ült.

Magyar Péter botrányos viselkedése nem zavarja a Néppártot

Deutsch Tamás nem kertelt, amikor Magyar Péter viselkedését jellemezte.

Magyar Péter részegen nem azért lopott telefont, mert telefonigénye volt, hanem azért, mert lányokkal egészen botrányosan viselkedett egy szórakozóhelyen. És hogy az erről szóló felvételek ne láthassanak napvilágot, ezért lopta el a telefont és dobta be a Dunába

– idézte fel a nagy botrányt kavart esetet. Szerinte az EP „mentőakciója” részeként a botrányos cselekedeteket is relativizálni próbálják. Deutsch Tamás szerint konkrét megállapodások is születtek a Néppárt és Magyar Péter között, amelyek célja, hogy Brüsszelben védelmet nyújtsanak neki a választásokig:

Több megállapodás is született, hogy a néppárti vezetés garantálja, miszerint a gyengébb verzióban a dolgot elhúzzák, erősebb verzióban pedig a mentelmi jogot fenntartják. Cserébe Magyar Péter minden, a magyar érdekekkel, a magyar emberek érdekeivel ellentétes döntést megszavaz.

Példaként említette a rezsicsökkentés eltörlését, az ukrán csatlakozás támogatását, és a genderérzékenyítést is.

A magyar emberek a kormány mögött sorakoztak fel

A képviselő külön kitért arra, hogy a kormány mögötti társadalmi támogatottságot a most lezárult szavazás is megerősítette:

Több mint minden negyedik szavazóképes magyar fogta a borítékot, kivette a szavazólapot, kitöltötte, és visszaküldte. Ez egy brutális erejű támogatás Orbán Viktor mögött.

Szerinte nem közvélemény-kutatásról, nem újságírói elemzésről van szó, hanem a „kőkemény valóságról”, amely megingathatatlan politikai hátteret biztosít a kormány számára. Deutsch Tamás szerint a magyar közvélemény hamarosan elutasítja azt a politikai stílust, amelyet Magyar Péter képvisel:

Ez a fajta viselkedés – a mindenen átsütő agresszivitás, a pökhendiség, a minőségnélküliség minőségként való beállítása – előbb-utóbb falnak ütközik. Lesz egy pont, amikor az emberek egyszerűen azt mondják: ez hazudik.

A képviselő szerint az Európai Parlament döntései mögött kettős mérce, politikai számítás és Brüsszel cinizmusa húzódik meg, azonban ezt nem tudják a végtelenségig folytatni.

Borítókép: Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti képviselője (Forrás: Deutsch Tamás Facebook-oldala)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.