Szilvásy György kancelláriaminiszter alkalmatlan arra, hogy az ország biztonságáért felelősséget viselő Nemzetbiztonsági Hivatalt (NBH) felügyelje – hangsúlyozta Demeter Ervin, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának fideszes tagja tegnapi sajtótájékoztatóján. A képviselő szerint más felelős emberre van szükség, hogy a szolgálatok érdemben el tudják látni feladatukat. A fideszes politikus ismét felhívta a figyelmet arra, hogy az Egymásért Egy-Másért Alapítvány – amely a gyanú szerint 1,2 milliárd forinttal károsította meg az államot – és az NBH kapcsolata mellett azok az ügyek, amelyek a Szilvásy család és az NBH körül tapasztalhatók, egyértelművé teszik Szilvásy alkalmatlanságát. Demeter Ervin szerint ezt jelezte már a kancelláriaminiszter felelőssége az augusztus 20-i tragédiáért, és az, ahogyan helyet csinált testvérének, Szilvásy Istvánnak a BM-kórház vezető székében. Demeter Ervin emlékeztetett arra, hogy a kancelláriaminiszter fivére jelenleg az Állami Egészségügyi Központ főigazgatója, erre a posztra Szekeres Imre honvédelmi miniszter a fideszes képviselő szerint politikai szempontok alapján választotta őt vezetőnek.
A Szilvásy család és az Egymásért kapcsolatáról a lapunkban és a Heti Válaszban megjelent információkra is hivatkozva Demeter azt mondta: a miniszter testvére, Szilvásy István közvetlen munkatársai között nagy befolyással rendelkező nemzetbiztonsági tisztet találunk, de mellette dolgozik az NBH volt gazdasági igazgatója és egy másik vezető munkatársa is.
Mint arról tegnap beszámoltunk, Szilvásy György nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő kancelláriaminiszter testvérének, Szilvásy Istvánnak is korábban született, kiterjedtebb kapcsolatai voltak nemzetbiztonsági tisztekkel. A BM-kórház nevében például – Szilvásy mellett – az a Mezei Csaba gazdasági-informatikai igazgató hagyta jóvá az Egymásért Egy-Másért Alapítvánnyal történő szerződéskötést, aki a Horn-érában az NBH gazdasági vezetője volt, s akit 2004-ben a hivatal egyik főigazgató-jelöltjeként emlegettek. A BM-kórház biztonsági főnöke Cseri Ferenc, aki a rendszerváltás előtt kémelhárítóként szolgált, majd a Horn-időszak végéig szintén az NBH-t erősítette osztályvezetőként.
Az Egymásért Egy-Másért Alapítvány azonban nemcsak a BM-kórházat támogatta, hanem más érdekes adományokat is nyújtott. Lapunk úgy tudja, hogy a szervezet Gyarmati György NBH-s főosztályvezető édesanyját is támogatta másfél millió forinttal, és Gyarmati lakóhelye, Őrbottyán fejlesztésére is adott jelentős forrásokat. Ezek után Gyarmati az egyik kurátora lett az Egymásért Egy-Másért Alapítványnak.
Barabás község minden családja hatezer forintot és fél kiló szaloncukrot kapott az alapítványtól, amely néhány hónap alatt több mint huszonhárommillió forintot költött a nyolcszázhetven lelkes településre. Barabás polgármestere, Daróczy Pál ezek után Vásárosnamény körzetben indult az országgyűlési választásokon az alapítvány elnöke, Földesi-Szabó László által létrehozott Magyarok Egymásért Szövetség elnevezésű párt színeiben, és csaknem három százalékot szerzett meg a szavazatokból.
Daróczy Pál erről lapunknak úgy nyilatkozott: azért indult ennek a pártnak a színeiben, mert tetszett a programjuk, és jó kapcsolatban volt a Barabáson szegény családoknak támogatást nyújtó Földesi-Szabó Lászlóval, a párt alapítójával. Meggyőződésem, hogy nem igazolódik be a gyanú az alapítvány által elkövetett milliárdos csalásokról – tette hozzá a polgármester. Arra a kérdésünkre, hogy miként került kapcsolatba az alapítvánnyal, Daróczy Pál annyit válaszolt: egy vendége útitársaként ismerte meg Földesit, vagyis jókor volt jó helyen.

Újabb csapás érte a rács mögött ülő Kiss László óbudai polgármestert