Az ellenzék óvná az OPNI-t

A parlamentben tegnap szóba került az áfacsaló miniszter ügye, a legfelkapottabb téma mégsem ez, hanem a Lipótmező bezárása volt az Országgyűlésben. A Ház nem vette tárgysorozatba az ellenzéki indítványt, ami június 4-ét a nemzeti összetartozás napjává nyilvánította volna.

Török László
2007. 06. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Azok a betegek, akik eddig nagyon szoros pszichiátriai ellenőrzés alatt álltak, az utóbbi időben elmaradtak a kezelésektől, mert nem tudják, hová kell menniük – mondta napirend előtt Soltész Miklós az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet (OPNI) főigazgatójának beszámolója alapján. A KDNP-s képviselő szerint a „radikális szocialista politika” következménye az intézmény bezárása, aminek sem szakmai, sem pénzügyi indokai nincsenek. A politikus jelezte, a betegeket átvevő kórházak nincsenek felkészülve a fogadásukra, az OPNI-ban dolgozó szakemberek további sorsa is bizonytalan. Szászfalvi László (KDNP) azt kérdezte, van-e összefüggés a szcientológiai egyház „pszichoirtó” akciója és aközött, hogy az akció idején rendelte el a tárca az OPNI bezárását. Horváth Ágnes erre kijelentette: „egy 140 éve épült tébolyda nem képes a 2007-ben elvárt színvonalnak megfelelő pszichiátriai ellátást nyújtani.” Az egészségügyi miniszter szerint az OPNI orvosai, betegei tudják, melyik beteg hová kerül.
Herényi Károly (MDF) szerint ha légből kapottak az áfacsaló miniszterről szóló sajtóhírek, akkor a kormánynak sajtó-helyreigazítást kellett volna kérnie az ügyről beszámoló Manager Magazintól, sőt rágalmazásért perelni is kellett volna. Veres János pénzügyminiszter szerint viszont nem lehet minden rágalom miatt perelni. Veres azt is elmondta: van egy másik étterem, amelyet ugyancsak összefüggésbe hoztak az üggyel. Itt valóban bírságolt az APEH, ráadásul 12 napra be is záratta a helyet. A Manager Magazin cikke nyomán megjelent a sajtóban, hogy Kóka János volt az a titokzatos miniszter, akinek aszszisztense egy rendezvényen, ahol az SZDSZ elnökválasztásának győztesét ünnepelték, a tulajdonossal közölte: a politikus a rendezvény költségeit inkább „zsebbe fizetné”. A miniszter ezt határozottan cáfolta.
A Ház nem vette tárgysorozatba Németh Zsolt (Fidesz) és Simicskó István (KDNP) közös indítványát, amely június 4-ét a nemzeti összetartozás napjává nyilvánította volna. Szili Katalin – az MSZP álláspontját ismertetve – úgy vélte, nem elegáns a javaslat, mert azzal előzetesen nem keresték meg őt. Eörsi Mátyás (SZDSZ) ordítozó stílusban utasította el a szerinte hazug javaslatot. Végül a kezdeményezést 155 igen, 153 nem és 21 tartózkodó szavazattal elutasította a Ház.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.