Hasonlóan teljesített tegnap a térség börzéihez a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) is. A részvénypiac forgalma szerdán 24,66 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen változtak az előző napi záráshoz viszonyítva. Köztük az OTP vihette el a pálmát, mivel az átlagost jócskán meghaladó, csaknem 15 milliárd forintos forgalom mellett 2,4 százalékot erősödött. A bankpapírok iránti érdeklődésre az adhatott okot, hogy híre ment, Medget Rahimkulov 10 százalék fölé kívánja növelni részesedését a bankban. A hírt ugyan később cáfolta az orosz üzletember, ennek ellenére azonban a vásárlási kedv nem hagyott alább. Nem így a Molnál: az elmúlt hetek élénk kereskedését követően most az olajipari részvény a keddivel megegyező mértékű, 0,6 százalékos esés után 24 300 forinton zárt, forgalma 4,54 milliárd forint volt. A Raiffeisen mai elemzésében 23 300 forintos célárfolyam mellett tartás ajánlást fogalmazott meg az olajrészvényekre.
A Magyar Telekom papírjai az egy nappal korábbi esés után szerdán csekély erősödést mutattak, 1,75 milliárd forintos forgalom mellett 990 forintra erősödött a cég árfolyama. A Richteré ellenben 0,08 százalékkal, 35 470 forintra csökkent, forgalma 1,5 milliárd forintot tett ki.
Mindeközben határozott forinterősödés bontakozott ki tegnap délutánra a bankközi devizapiacon, melynek következtében egy hónapos csúcsra emelkedett a magyar valuta. Az erősödés háttérében Király Júlia parlamenti bizottsági meghallgatása, Kóka János sáveltörléssel kapcsolatos nyilatkozata, valamint a fejlődő piacokon tapasztalható kedvező hangulat áll. A forint 57 bázisponttal, 12,23 százalékra erősödött a plusz/mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. A forint–euró árfolyam később 247,80/90 forinton jegyezték a keddi 249,40/50 forint után, míg a dollárral szembeni árfolyam 184,5-ig süllyedt, majd zárás felé némileg enyhülés következett: a jegyzések 248-ig kapaszkodtak vissza az euró és 184,9-ig a dollár esetében.

Kettészakadt az ország: óriási hőmérséklet-különbség északon és délen