Visszavonta a Kormányzati Személyügyi Központ (KSZK) informatikai rendszerére kiírt pályázatát a kormányzati személyügyért felelős államtitkárság. A Kormányszóvivői Iroda pénteki közlése szerint a pályázati kiírásban foglaltak „nem biztosították a jelentkezők objektív és azonos esélylyel történő indulását”, ami ebben az esetben nem jelent mást, mint hogy előre sejthető volt, ki lesz a győztes pályázó. Lapértesülések szerint ugyanakkor Közbeszerzési Tanácshoz csütörtökön megérkezett egy másik pályázat, ami szóról szóra megegyezik a visszavonttal.
Mint arról egy hónappal ezelőtt – 2007. május 10-i lapszámunkban – már beszámoltunk, gyorsított tárgyalásos közbeszerzési eljárással kívánta megvásárolni a kormány „főszemélyzetise”, Szetey Gábor azt a számítástechnikai infrastruktúrát, ami a minisztériumok humánpolitikai feladatainak központosításához kell, s a tendert lefújták. Akkor egy neve elhallgatását kérő, az informatikai közbeszerzésekben jártas informátorunk a pályázatban támasztott követelményekkel kapcsolatban így fogalmazott: a kiírás számos eleme arra utal, hogy a pályázat megfogalmazói egy bizonyos nemzetközi nagyvállalat profilját vették figyelembe, a tender ugyanis olyan referenciákat követelt meg a résztvevőktől, amelyek kizárták a kisebb cégek indulását. Ilyen követelmény volt például az, hogy a pályázónak az elmúlt három évben meg kellett valósítani egy hasonló, legalább 800 millió forintos beruházást, amelyben „három, földrajzilag elkülönülő helyen található telephellyel rendelkező szervezet” volt a megrendelő, s amely „legalább ezerfős személyi állományt kezelő HR (személyzeti) információs rendszernek a közigazgatásban megvalósításáról” szól.
A lapunknak nyilatkozó szakember szerint ezeket a feltételeket legfeljebb egy-két multinacionális informatikai cég tudná teljesíteni. Akkor a pályázat elbírálásával kapcsolatos sietség sem volt indokolható, mivel – a kiírás szerint – a KSZK feladatköre és teljes működési rendszere 2008. december 31-ig fokozatosan fog kiépülni. Mint arra a szakember utalt, a gyorsított eljárás a lehetséges pályázók körének szűkítésére alkalmazott módszer a hazai közbeszerzési gyakorlatban. A határidő mostanra azonban vészesen közeli: júliusra egybe kell(ene) kovácsolni a rendszer alapjait: a közigazgatás adatbázisát, a minisztériumok és a MeH-en belül működő, mintegy tíz személyügyi nyilvántartó rendszert.
A kormányszóvivői iroda megkeresésünkre cáfolta a hírt, miszerint új tendert írtak volna ki. Azt azonban elismerte: a Közbeszerzési Tanács felé kezdeményezett jogorvoslati eljárás megindításával egyidőben valóban fölfüggesztették a pályázatot. – Amennyiben a Közbeszerzési Döntőbizottság megsemmisíti a részvételi felhívást, új pályázat kiírására kerülhet sor – áll a kommünikében.

Egyre nagyobb bajban van Ruszin-Szendi Romulusz, akár tíz évet is kaphat