Fidesz: Megveszik a szakszervezeteket

A Fidesz követeli, hogy hozzák nyilvánosságra a MÁV és a reprezentatív szakszervezetek közötti titkos megállapodásokat, amelyekkel „megveszik” az érdek-képviseleti vezetőket. Bár maguktól soha nem adtak róla tájékoztatást, a MÁV és az érdekvédők állítják: a szakszervezeti tisztségviselőknek évi félmilliárdot juttató egyezségük nyilvános.

Bákonyi Ádám
2007. 06. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hozzák azonnal nyilvánosságra a MÁV és a szakszervezeti vezetők között köttetett titkos szerződéseket, valamint azt, hogy az egyes érdekképviseletek számára biztosított kiemelt bértömeget miként osztották el! – mondta Kontur Pál. A Fidesz munkástagozatának vezetője szerint a MÁV vezetősége úgy akarja elhallgattatni az egyre komolyabb megélhetési problémákkal küzdő alkalmazottakat, hogy „megveszi” szakszervezeti vezetőiket. Ismeretes, a vasúttársaság áprilisban megújította az érdekvédelmi tisztségviselőkkel 2002-ben kötött megállapodását, eszerint a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete havi huszonkét-, a Vasutasok Szakszervezete húszmillió forintot oszthat szét harminc tisztségviselője között. A Mozdonyvezetők Szakszervezete esetében nincs korlátja a bevonható tisztségviselőknek, akik csaknem tízmillión osztoznak. Összességében éves szinten több mint félmilliárd forint jut a szakszervezeti tisztségviselők zsebébe.
Kontur Pál szerint „az új arisztokrácia a milliárdos kormánnyal az élén” lenézi a munkásokat, az alkalmazottakat, ami abból is látszik, hogy szerintük nem a bérből és a fizetésből élőket kell megfizetni, „hanem a szakszervezeti vezetőket kell kilóra megvenni állami pénzen”. Megjegyezte: „tele zsebbel” nem jellemző a szakszervezeti vezetőkre, hogy bérharcokat és sztrájkot hirdessenek.
A MÁV illetékesei és a szakszervezeti vezetők is úgy nyilatkoztak: a tisztségviselők javadalmazása a MÁV humánpolitikai csoportjához tartozó főosztályvezetők alapbéréhez igazodik, és nyilvános megállapodások szabják meg az erre szolgáló bérkeretet. Lapunk elsőként számolt be a 2002-es egyezségről, amelynek konkrét, összegszerű tartalmáról személyiségi jogokra hivatkozva sem a vasúttársaság, sem az érintett szakszervezeti tisztségviselők nem adtak felvilágosítást. A most áprilisban megújított „nyilvános” egyezségről sem lelhető fel semmilyen adat sem a MÁV, sem a szakszervezetek honlapján vagy egyéb közleményei között.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.