Eredményesnek bizonyul az Antenna Hungária és a T-Mobile 2007. április 1-jén indított közös, mobiltelevíziós kísérlete. Az együttműködés azt igazolja, hogy a cégek DVB–H vételre alkalmas mobilkészüléken televízióadás vételét tudják biztosítani. A kísérletben értéknövelt szolgáltatásként megjelent az ESG – Electronic Service Guide, vagyis elektronikus szolgáltatási kalauz –, amelyben lehetőség van a közvetített műsorokat ismertető szöveges információk továbbítására. A sugárzott csatornák műsora jó minőségben fogható, emellett olyan interaktív alkalmazások vehetők igénybe, mint az SMS-értesítések a következő tévéműsorokról, vagy a WAP-portálon keresztüli műsorcsomag-választás lehetősége. A kísérletben az Antenna Hungária a Nemzeti Hírközlési Hatóság, valamint az Országos Rádió és Televízió Testület engedélye alapján a négy közszolgálati csatorna műsorát sugározza – m1, m2, Duna TV és Duna 2 Autonómia – a budapesti adó vételkörzetében. A teszteléshez a Sagem és a Samsung biztosítja a mobilkészülékeket, a fejállomási eszközöket a Thomson, a tartalomvédelmi rendszert pedig az Irdeto szállítja.
A két társaság megkezdte a tárgyalásokat a július végén záruló technikai teszt folytatásáról, az együttműködés további feltételeiről, az üzleti modell kialakításáról. A technikai tesztet követően a tervek szerint összegyűjtik és elemzik a felhasználói tapasztalatokat, hogy meghatározhassák a lehetséges fogyasztói igényeket. Az európai országokban folytatott kísérletek tapasztalatai alapján jó esély van arra, hogy a kereskedelmi szolgáltatás bevezetése Magyarországon is hamarosan lehetségessé válik.
A kereskedelmi szolgáltatás elindításához egyéb feltételeknek is teljesülniük kell, így például megfelelő tartalomkínálatot kell kialakítani, bővíteni kell a végfelhasználói készülékek választékát – megfelelő ár mellett –, és szükség van megfelelő szabályozásra és frekvenciára is. Utóbbiak a jelenleg folyamatban lévő szabályozási folyamat részeként megoldhatók lesznek. A szolgáltatás révén a nézők számára lehetővé válik, hogy televíziós programokat és műsorokat nézzenek mobilkészülékeken keresztül, és olyan interaktív szolgáltatásokat vegyenek igénybe, mint a szavazás, csevegés, a programokhoz kapcsolódó weboldalak és információk megtekintése. Európában DVB–H (Digital Video Broadcasting – Handheld) technológián nyújtott kereskedelmi szolgáltatás egyelőre csak Olaszországban indult el tavaly a foci-vb előtt, az előkészületek szinte valamennyi országban az utóbbi egy-két évben gyorsultak fel.

Ukrán lejárató akció célpontja lett Magyarország – a Tisza Párt is benne van