Rapid Extra – Újabb részletek arról, miként működik a mélyállam + videó 

Nem lehet kizárni, hogy a jövőben is előfordulhatnak próbálkozások a szabad választások külföldi befolyásolására.

2025. 07. 01. 12:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 2022-es választás csak a jéghegy csúcsa volt. A Rapid Extra különkiadásában a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke válaszolta meg a Magyar Nemzet dokumentumfilmje, a Befolyás ára nyomán felmerülő, a jövőre vonatkozó fontos kérdéseket. A mélyállam más székhelyen, de továbbra is munkálkodik, és nem lehet kizárni, hogy a jövőben is előfordulhatnak próbálkozások a szabad választások külföldi befolyásolására. A stúdióban Lánczi Tamás és Szőcs László, a Mediaworks főmunkatársa beszélgetett. 

A rendszerváltás óta példátlan módon külföldről, az amerikai Demokrata Párt által biztosított pénzekből vásároltak meg befolyásos szereplők több magyar pártot is 2022-ben.

A történet nem új, de mégis minden korábbinál aktuálisabb. A 2022-es botrány azért csupán a jéghegy csúcsa, mert ez csak egy kirívó eset a számos hasonló háttértörekvéssel indított, Magyarország ellen intézett antidemokratikus támadás közül. Ez a botrány volt az, amely felhívta a magyar közvélemény figyelmét arra, hogy mi is történik valójában a színfalak mögött.  

Lánczi Tamás, a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke rámutatott arra, hogy széles körű aknamunka zajlott, és mindez nem 2022-ben, hanem már a 90-es évek elején elkezdődött: 

álcivileket, politikai mozgalmárokat, újságírókat, propagandistákat vásároltak meg külföldi pénzemberek, belőlük álló tömörülések

– korábban döntően az Egyesült Államokból, manapság pedig már az Európai Unióból is. A megvásárolt embereknek egyetlen egy feladata van: politikai nyomásgyakorlás, mindenáron. Ha pedig elérkezik a megfelelő pillanat, akkor minden létező eszközt bevetve igyekeznek hatalmi pozícióba kerülni. 

Szőcs László felidézte, a Szuverenitásvédelmi Hivatal jelentése alapján 2022 és 2025 eleje között legalább 23 milliárd forintot fordítottak erre a célra, elsősorban az Egyesült Államokból. Ez a múlt, ma pedig már a 2026-os országgyűlési választásokra készülünk. Szőcs László kérdésére, miszerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal munkába állásával garantálható-e, hogy a jövőben elkerülhetők lesznek az ilyen beavatkozások, Lánczi Tamás leszögezte: felelőtlenség lenne ilyet állítani. 

De akkor mit tehet a magyar kormány, hogy áll az ügy jelenleg? Részletek a Rapid Extra teljes adásában. 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.