Negatív sodrásban a BUX

A nemzetközi negatív mozgásokat követve csökkent a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe is. A német és a francia börze is több mint egy százalékkal gyengült, a trendet pedig követte az orosz piac is. Egyedüliként a cseh parkett ment szembe az árral.

Munkatársunktól
2007. 06. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csökkenéssel indította a napot a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe tegnap, miután a kereskedés kezdésére a befektetőknek 45 percet kellett várniuk. Technikai problémák miatt ugyanis ennyivel később nyitott csak ki a budapesti börze. A kisebb incidenst a BUX enyhe növekedése követte a délelőtt folyamán, a nap többi részében viszont a gyengülés volt a jellemző, így az index 0,3 százalékos eséssel 26 435,34 ponton zárt, több mint 24 milliárd forintos forgalom mellett.
A vezető papírok közül csak a Mol drágult jelentősen, ami valószínűleg annak is köszönhető, hogy a Figyelőben megjelent: Rahimkulov milliárdos, a Gazpromhoz közel álló orosz befektető nem cáfolta, hogy 10 százalék körüli részesedéshez szeretne jutni az olajcégben. A kereskedők stabil befektetési kedvét jól jelzi, hogy a Molra ismét a legnagyobb értékű, több mint 10 milliárd forintos kötés érkezett. A nap vesztese a Richter volt, amely estére összesen 4,1 százalékot gyengült, amit a 690 forintos osztalékszelvény levágásának – amely azonnal ekkora értékcsökkenést jelentett –, valamint a Citigroup minősítésének köszönhetett, amely 40 ezer forintról 35 ezerre mérsékelte a gyógyszerpapírok célárfolyamát. Az OTP sem remekelt, árfolyama már a befektetők szerint kritikusnak számító 9300 forintos határ alá is benézett, ám a nap végére ezt valamelyest korrigálva 9380 forinton zárt, ami 0,7 százalékos esésnek felel meg. Emellé pedig 7,2 milliárd forintos forgalom társult. A Magyar Telekom minimálisnak mondható, 0,2 százalékos erősödést mutatott, miközben másfél milliárd forintos kereskedést könyvelhetett el. A kisebb papírok közül az FHB mutatott relatívan nagy, 256 millió forintos forgalmat, amihez 0,4 százalékos drágulás is járult – a bank vezetői részvényeladásának köszönhetően.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.