(Párizs)
Bár a jobboldal egyértelmű többséget szerzett, az új nemzetgyűlésben nem sikerült megszereznie a 400 képviselői helyet, amelyet a miniszterelnök, François Fillon szeretett volna. Nicolas Sarkozy elnök pártja 314 képviselőt juttatott az 577 tagú parlamentbe, míg a PS 185-öt.
A baloldal vártnál kisebb veresége betudható egyrészt annak, hogy a kormány a választás előtt felvetette az áruforgalmi adó növelésének lehetőségét. A bevételi többletből származó összeget a társadalombiztosítás finanszírozására fordítanák, de kizárólag akkor, ha nem járna az árak emelkedésével. A választók mégis megijedtek vásárlóerejük romlásától. Ugyanakkor a Demokrata Mozgalom (MoDem) szavazói nagyrészt a baloldalra adták voksukat, miután Francois Bayrou pártelnök a két forduló között a parlament összetételében is tükröződő társadalmi pluralitásra szólított fel a két forduló között.
A vártnál jobb eredmény kifogásként szolgálhat a szocialistáknak arra, hogy ne hajtsák végre a szükséges pártreformot. A PS további sorsát jelentősen befolyásolhatja a Royal–Hollande pár szétválása is. Az 1970-es évek vége óta együtt élő, négy gyermeket nevelő kapcsolat Hollande hűtlensége miatt ér véget – közölte Royal a választások estéjén. Royal célja, hogy kibillentse a párton belüli riválisát az elnöki székből a jövő évi tisztújításon, és 2012-ben innen indulhasson a köztársasági elnöki posztért.
A miniszterelnök a hagyományokhoz híven a parlamenti választás után benyújtotta lemondását Sarkozynek, aki azt nem fogadta el. Több miniszter távozása is valószínű , egy pedig már biztosan elhagyja posztját. Alain Juppé, Bordeaux polgármestere lemondott ökológiai miniszteri tisztségéről, miután vereséget szenvedett választókerületében.

Egészen elképesztő dolog derült ki Sztálinról, a hidegvérű diktátorról