A lakosság 46 százaléka komoly krízist, 37 százaléka pedig kisebb mértékű gazdasági válságot lát, miközben csak egy százalék gondolja úgy, hogy dinamikus fejlődésnek vagyunk tanúi – derül ki a Szonda Ipsos közvélemény- és piackutató intézet, valamint a Figyelő gazdasági hetilap közösen készített legfrissebb jelentéséből.
A kutatás szerint a borúlátó várakozásokat jól jellemzi, hogy a válaszadók fele romló kilátásokkal számol, egyharmaduk szerint helyben járás várható, és 91 százalék nem is tervez jelentősebb pénzkiadást a következő fél év során. A Szonda-Figyelő úgynevezett hogylétmutatója szerint a lakosság gazdasággal kapcsolatos véleménye stabilan rossz, ami egyaránt vonatkozik a válaszadók egyéni helyzetére, valamint az ország gazdasági és társadalmi állapotának értékelésére.
A felmérés szerint 71 százalék azok aránya, akik jövedelmükből szűkösen élnek, és a válaszadók fele gondolja úgy, hogy az előttünk álló évben rosszabb lesz háztartásuk pénzügyi helyzete. A válaszokból kiderül, hogy 100 magyar családból továbbra is 58-at tekinthetünk kifejezetten szegénynek.
Gyökeres Viktor Londonban folytathatja, óriási áldozatot hozott érte
