Bár a nyitásnál még a tegnap- előtti zárócsúcs fölött kezdték meg a kereskedést a Budapesti Értéktőzsdén, indexe, a BUX hamar csökkenő irányt vett, és a nap végén 0,55 százalékos eséssel, 29 840,94 ponton zárt. A hangulat nemcsak negatív, de lapos is volt, amit a jóval átlag alatti, mintegy 24 milliárd forintos forgalom is jól jellemez.
Ebből a legnagyobb rész ismét a Molnak volt köszönhető, amelynek papírjaival csaknem 12 milliárd forint értékben kereskedtek. A magyar olajvállalat reggel ismét saját részvényt vásárolt – ezúttal több mint 187 ezer darabot. Miután ez befejeződött, az árfolyam folyamatosan gyengült, ami a nap végére 0,8 százalékos csökkenést eredményezett. Hasonlóan szerepelt az OTP is: a pénzintézet esetében a gyengülés 0,9 százalékot tett ki, amelyhez 8,8 milliárd forintos forgalom társult. A Magyar Telekom részvényei nem voltak igazán kelendőek tegnap, értékük pedig 0,4 százalékkal esett vissza. A nagyobb cégek papírjai közül egyedül a Richter tudott pozitív tartományban zárni. A gyógyszergyártó papírjai 700 millió forint értékben cseréltek gazdát, ami 0,3 százalékos erősödést eredményezett.
Meglepetés inkább a kisebb papírok piacán történt. A Phylaxia ugyanis kiugróan magas, 19,5 százalékos emelkedést könyvelhetett el. A nap közben emiatt – amikor a papírok áremelkedése elérte a 10 százalékot – tízperces szünetet tartottak a kereskedésben. Emellett a részvények 637 millió forintos forgalma is magasan meghaladta az átlagost. A növekedést egyelőre a spekuláción kívül semmi nem indokolta. Valamivel 14 óra után felfüggesztették a Genesis-papírok kereskedelmét a nap végéig, ám a tőzsde vezetése nem közölt indoklást. A forint árfolyama nem változott számottevően, késő délután 245,57–245,67 forintot ért egy euró.
Jó hír: megszűnhetnek a dugók az M7-esen
