Demokraták vitája YouTube-kérdésekkel

Bár már összecsaptak korábban a televízió nyilvánossága előtt az amerikai Demokrata Párt elnökjelölt-aspiránsai, hétfő este szokatlanul újszerű vitára került sor köztük. A rendkívül népszerű YouTube videós weboldalon keresztül bárki feltehetett kérdéseket a pártjuk 2008-as elnökjelöltségére pályázó politikusoknak, az eseményt a CNN is közvetítette.

Munkatársunktól
2007. 07. 24. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sokkal inkább a felhasználók személyes, őszinte és néha komikus kérdései kerültek reflektorfénybe a dél-karolinai Charlestonban a hírtelevízió tudósítása szerint, mint maguk a kamera előtt álló politikusok. A YouTube szerkesztői háromezer beérkezett videokérdésből választották ki azt a 39-et, amelyekre reagálnia kellett a nyolc jelöltnek: az érdeklődésre számot tartó témák között az iraki háború és az egészségbiztosítás éppúgy szerepelt, mint a homoszexuálisok házasodási joga. Néhány videót ugyan levetítettek, de jellegük miatt nem szerepeltek a kiválasztottak között: ilyen volt egy vikingnek, illetve egy baromfinak öltözött férfi kérdése, illetve egy ötéves gyerek szociális ellátórendszerrel kapcsolatos kérdése.
Dennis Cucinich képviselő kidomborította, hogy a jelenlevők közül egyedül ő szavazott az iraki háború ellen, és azzal vádolta őket, hogy nem használják ki a tavalyi időközi választások eredményeit a törvényhozásban. Szerinte a választók nem azért vették el a többséget a republikánusoktól, hogy megkapják a háború demokrata változatát. Chris Dodd szenátor szerint a háború miatt Amerika elvesztette morális vezető szerepét a világban. Bill Richardson, Új-Mexikó kormányzója azzal különböztette meg magát a többiektől, hogy kijelentette: minden katonát ki kell vonni 2007 végére. Joe Biden szenátor erre úgy reagált, hogy az amerikai erők kivonásához legalább egy évre van szükség, a teljes kivonulás ellen pedig azt az érvet hozta fel, hogy akkor sorsukra hagynák a bagdadi zöldzónában hátrahagyott mintegy háromezer amerikai civilt is.
Értékelések szerint a vitában a vezetőjelöltek nem csillogtatták meg képességeiket. Az összesített közvélemény-kutatások szerint Hillary Clinton New York-i szenátor, volt first lady a legnépszerűbb negyven százalékkal, őt követi Barack Omaba illinoisi szenátor 25, majd John Edwards volt észak-karolinai szenátor (John Kerry 2004-es alelnökjelöltje) 14 százalékkal. A többi, indulását bejelentett aspiráns népszerűségi mutatója egy számjegyű.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.