Kóka János szerint a reformok célja, hogy az emberekben kialakuljon az egyéni felelősségvállalás, vagyis az, hogy megtanulják: nincs ingyen az egészség vagy a tudás. Erre szerinte azért van szükség, mert sokan abban az illúzióban élnek, hogy az állam mindent megold helyettük. A szabad demokrata pártelnök a Népszavának adott interjújában kifejtette: nem érdekli, hogy nemcsak az MSZP, hanem az SZDSZ is népszerűtlen, és egy most vasárnapi szavazás esetén talán a parlamentbe sem kerülne be. Szerinte nem kell figyelni a közvélemény-kutatások eredményeit sem, mert fölösleges az embereket hetente megkérdezni arról, mit szeretnének. Egyébként úgy gondolja: nincs harc az MSZP és az SZDSZ között, a koalíció sikeresen működik, bár úgy látja, az MSZP-n belül vannak olyanok, akiknek nem érdekük a reform.
A gazdasági miniszter a hét végén az MTI-nek is interjút adott, amelyben közölte: a Fidesz által kezdeményezett népszavazás lehetőséget nyújt számukra, hogy elmagyarázzák a „reformokat”. – Orbán Viktor politikájának három következménye lehet: adóemelés, a szolgáltatások csökkentése vagy pedig a költségvetési hiány duzzasztása évente körülbelül 50 milliárd forinttal – állította Kóka.
Ezzel szemben Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője leszögezte: Kóka János és szinte alig mérhető „népszerűségű” pártja erőszakolta a magyar társadalomra a vizitdíjat, a kórházi napidíjat, a tandíjat és egy sor más, az emberek életét jelentősen megnehezítő, káros és felesleges intézkedést. Az SZDSZ az MSZP-vel együtt a 2006-os választási kampányban titkolta és tagadta, hogy mire készül. A hazugsággal, megtévesztéssel kicsikart győzelem után viszont az emberekkel akarják megfizettetni hazugságaik, kormányzati alkalmatlanságuk árát. Ha a kormányzó pártok mindezt nem tették volna, a népszavazásra sem lenne szükség. A népszavazás egy eszköz arra, hogy a magyar emberek – most már a tények, a valóság ismeretében – véleményt mondhassanak a jövőjükről.
Magyar Péter támogatója egészségtelen irányba terelné a fiatalokat
