Költöznek a szocialisták

Az év végéig ki kell költöznie az MSZP-nek a Köztársaság téri székházból, miután így állapodtak meg az ingatlant megvásárló izraeli céggel. Kérdés azonban, hogy hol helyezik el a pártszervezeteket.

Munkatársunktól
2007. 07. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy izraeli ingatlanfejlesztő cégé lehet az MSZP fővárosi, Köztársaság téri székháza, a párt az erre vonatkozó előszerződést a napokban már meg is kötötte. Az Index úgy tudja, a megállapodás szerint a szocialistáknak az év végéig ki kell költözniük az épületből (mára a párt budapesti és Pest megyei szervezetei maradtak ott), az azonban, hogy hova, még kérdéses. Gyurcsány Ferenc pártelnökké választása után az országos elnökséggel, Puch László pártpénztárnokkal, Butor Klára pártigazgatóval és a sajtóosztály munkatársaival egy Moszkva téri irodaházba költözött be. Ott 1300 négyzetmétert 10 euró/négyzetméter áron használhatnak a szocialisták. A tervek szerint, amíg az MSZP új székháza nem készül el (a VII. kerületi István utcában), a Moszkva téri épületben próbálnak meg újabb irodákat bérelni, illetve a Kereskedelmi, Pénzügyi és Vendéglátóipari Dolgozók Szakszervezete (KPVDSZ) VI. kerületi székházának egy részét foglalnák el. Az MSZP szervezetei közül a párt call centere a Politikatörténeti Intézetbe került, a budapesti és Pest megyei szervezet egyelőre a Köztársaság téren rekedt, míg a választmány rendszerint Zuglóban, egy bérelt rendezvényteremben ülésezik.
Bár Nyakó István szóvivő úgy tudja, az István utcai leendő pártszékházra nem érkezett lakossági panasz sem az MSZP-hez, sem az illetékes önkormányzat építési hatóságához, az Index arról ír, hogy a „lakossági tiltakozóhullám lesöpörte a napirendről az elképzelést”. A lap szerint a párt a helyi építési szabályokban szereplőnél magasabb épületet akar felhúzni az erzsébetvárosi telken, amelyet a WS 2003 Befektetési és Ingatlanforgalmazó Zrt. 70 millió forintért vett meg, építési engedélyt is kérve arra.
A székházváltás egyébként a hírek szerint nem hozott nagy üzleti sikert a pártnak. Nem kapkodtak a vevők az ingatlan után: az eredetileg május 2-ig kiírt nyilvános pályázatot többször meg kellett hosszabbítani, a vételre vállalkozó izraeli cég végül a korábban beharangozott 1-2 milliárdos vételárnál jóval kevesebbet fizet az épületért. Érdeklődésünkre, hogy mi lesz a sorsa a Köztársaság téri épületben található, időnként függönnyel letakart emléktáblának (ez az ’56-os forradalom idején a házat védők előtt tiszteleg), Nyakó közölte: az emléktáblát nem az MSZP tette oda, az az épülethez kötődik, így annak sorsa nem a párt felelőssége.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.