Egy izraeli ingatlanfejlesztő cégé lehet az MSZP fővárosi, Köztársaság téri székháza, a párt az erre vonatkozó előszerződést a napokban már meg is kötötte. Az Index úgy tudja, a megállapodás szerint a szocialistáknak az év végéig ki kell költözniük az épületből (mára a párt budapesti és Pest megyei szervezetei maradtak ott), az azonban, hogy hova, még kérdéses. Gyurcsány Ferenc pártelnökké választása után az országos elnökséggel, Puch László pártpénztárnokkal, Butor Klára pártigazgatóval és a sajtóosztály munkatársaival egy Moszkva téri irodaházba költözött be. Ott 1300 négyzetmétert 10 euró/négyzetméter áron használhatnak a szocialisták. A tervek szerint, amíg az MSZP új székháza nem készül el (a VII. kerületi István utcában), a Moszkva téri épületben próbálnak meg újabb irodákat bérelni, illetve a Kereskedelmi, Pénzügyi és Vendéglátóipari Dolgozók Szakszervezete (KPVDSZ) VI. kerületi székházának egy részét foglalnák el. Az MSZP szervezetei közül a párt call centere a Politikatörténeti Intézetbe került, a budapesti és Pest megyei szervezet egyelőre a Köztársaság téren rekedt, míg a választmány rendszerint Zuglóban, egy bérelt rendezvényteremben ülésezik.
Bár Nyakó István szóvivő úgy tudja, az István utcai leendő pártszékházra nem érkezett lakossági panasz sem az MSZP-hez, sem az illetékes önkormányzat építési hatóságához, az Index arról ír, hogy a „lakossági tiltakozóhullám lesöpörte a napirendről az elképzelést”. A lap szerint a párt a helyi építési szabályokban szereplőnél magasabb épületet akar felhúzni az erzsébetvárosi telken, amelyet a WS 2003 Befektetési és Ingatlanforgalmazó Zrt. 70 millió forintért vett meg, építési engedélyt is kérve arra.
A székházváltás egyébként a hírek szerint nem hozott nagy üzleti sikert a pártnak. Nem kapkodtak a vevők az ingatlan után: az eredetileg május 2-ig kiírt nyilvános pályázatot többször meg kellett hosszabbítani, a vételre vállalkozó izraeli cég végül a korábban beharangozott 1-2 milliárdos vételárnál jóval kevesebbet fizet az épületért. Érdeklődésünkre, hogy mi lesz a sorsa a Köztársaság téri épületben található, időnként függönnyel letakart emléktáblának (ez az ’56-os forradalom idején a házat védők előtt tiszteleg), Nyakó közölte: az emléktáblát nem az MSZP tette oda, az az épülethez kötődik, így annak sorsa nem a párt felelőssége.
Dnyipro maffiaváros lett – és Magyarországot is elérték
