Önkormányzati nyerőgépek

Egy titokzatos off-shore cég tulajdonában álló kft.-vel kötött megállapodást a kormánypárti vezetésű XVIII. kerületi önkormányzat vagyonkezelő cége, hogy pénznyerő automatákat üzemeltessenek Pestlőrinc–Pestszentimrén.

Munkatársainktól
2007. 07. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lapunk birtokában lévő dokumentumok szerint a helyhatóság egy rendeletmódosítással segítette a vállalkozás beindítását.
Az önkormányzat vagyonkezelő cége éves szinten 40 millió forintnyi bevételt remél legújabb vállalkozása működésétől. A XVIII. kerület tulajdonában álló társaság május 22-én pénznyerő automaták üzemeltetése céljából alapította meg a Lőrinc-Games Szerencsejáték Szervező Kft.-t. Úgy tudjuk, az elképzelések szerint a helyhatóság ötven kiskocsmájába telepítenének játékgépeket. Az üzletbe egy magánbefektető is beszállt ötmillió forinttal, azt azonban, hogy pontosan kicsoda, csak sejteni lehet, a cégadatok ugyanis egy, az USA Delaware államában bejegyzett vállalkozáshoz vezetnek.
*
Ugyanis a wilmingtoni Royal Property Investment Inc. a tulajdonosa annak a HR-Property Investment Kft.-nek, amellyel a kerületi vagyonkezelő létrehozta szerencsejáték-szervező cégét. A feladatmegosztás szerint a befektető – más mellett – beszerzi a gépeket, javaslatot tesz a szakmai személyzet kiképzésére, a biztonsági rendszer kialakítására, míg az önkormányzati cég (garantált osztalék ellenében) „közreműködik abban, hogy a befektetővel egyeztetett vendéglátó-ipari egységekben” társaságuk működtethessen pénznyerő automatákat.
Figyelemre méltó, hogy a közelmúltig nem lehetett bármilyen vendéglátó-ipari egységbe játékautomatákat telepíteni, ehhez legalább 1500 négyzetméteres helyiségre volt szükség. A helyhatóság azonban ezt a szabályt idén július 3-án eltörölte. A rendelet meghozatala előtt a közvetetten önkormányzati tulajdonban lévő, májusban megalapított Lőrinc-Games Kft. már tárgyalásokat kezdett és szerződéseket kötött „kiskocsmákkal” nyerőgépek elhelyezésére. A Magyar Nemzet birtokába került egy június 8-i keltezésű szerződés másolata is, amelyben egy kerületi borozó három négyzetméterét bérli ki 3000 forintos áron a vállalkozás 2017. május 31-ig.
Szakmai vélemény szerint ez „tipikus esete” a bennfentes információval való visszaélésnek. Megtudtuk azt is, hogy Hámori Tibort, a XVIII. kerület volt MSZP-s alpolgármesterét is jelölte a cég felügyelőbizottságába a vagyonkezelő társaság. A szakértő szerint megállapítható, hogy sérült az esélyegyenlőség elve, és ez a versenytársak érdeksérelemével járt.
A Szerencsejáték Felügyelet tájékoztatása szerint szerencsejáték-szervezői tevékenységre csak az erre a célra létrehozott cég jogosult, amelynek más tevékenységi köre nem is lehet. A szervezet kérdésünkre, hogy adataik szerint menynyire bevett szokás, hogy önkormányzatok vagyonkezelői játékautomata üzemeltetésben kezdenek, közölte azt is, a társaságok összetételét, alapítóit nem vizsgálják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.