Ivóvízgondok Miskolcon

Ivóvízhiány volt kedden Miskolcon, miután biztonsági okok miatt kiiktatták a szolgáltatásból a tapolcai vízbázist. Erre azért volt szükség, mert a vészjelző berendezések a határértéknél lényegesen magasabb kaolintartalmat mértek. Állítólag lajtos kocsik járják a vízhiányos városrészeket, a megkérdezett városiak azonban egyet sem láttak a környéken.

Tolcsvai L. László
2007. 08. 16. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Batta Bálintné a miskolci Szentpéteri kapuból, valamint Tóth Zoltán, az Avasi lakótelepről értesítette lapunkat, hogy kedd óta vagy nincs víz, vagy ha mégis van, akkor csak csöpög a csap. Ráadásul sárgás színű lé folyik, amelyet legfeljebb takarításra mernek használni. Mint mondták, felhívták az önkormányzatot, s azt a választ kapták, hogy átmeneti gondról van szó, de amíg ki nem javítják a hibát, addig lajtos kocsikból vehetnek ivóvizet a miskolciak. A Batta, valamint a Tóth család azóta sem látott vízhordó autót a környéken.
Vojtilla László, a Miskolci Vízművek Kft. (Mivíz) szolgáltatási ügyvezetője felhívta a figyelmet: a 175 ezer lelkes Miskolc kétharmadát ellátó tapolcai vízbázis vészjelző berendezései hibát jeleztek, ezért azonnal leállították az Új-kút szolgáltatását. Mint a gyorstesztből kiderült, sem baktérium-, sem vírusfertőzés nem történt – fogalmazott a szakember –, viszont az ivóvíz kaolintartalma meghaladta a határértéket. Az ügyvezető hozzátette: a vízszolgáltatást csak akkor állítják helyre, ha az ÁNTSZ
72 órás tesztjének eredménye megérkezik, s egyértelművé válik, hogy nincs baja a víznek. Leghamarabb szombaton lehet ismét zavartalan az ellátás, addig lajtos kocsik szállítják az ivóvizet az érintett városrészekbe.
Asztalos Ágnes regionális tisztifőorvos-helyettes közleményben tudatta, hogy a rendelkezésre álló adatok alapján a víz korlátozás nélkül fogyasztható, minősége a város teljes területén megfelelő. Tekintettel arra, hogy a tavalyi tömeges vírusos és bakteriális fertőzések miatt a helyiek a más okból kialakult hasmenéses-hányásos tüneteiket is a vízfogyasztásnak tulajdoníthatják, az epidemiológiai szakmai szabályoknak megfelelően a háziorvosoknak jelentési kötelezettséget írtak elő. Asztalos leszögezte: feladatuk és céljuk a lakosság megfelelő tájékoztatása minden esetben, de felelős döntés és információátadás csak a közegészségügyi szabályok szerinti eljárás alapján történhet.
Veres László, a miskolci önkormányzat szóvivője megerősítette, a lajtos kocsik folyamatosan járják a vízhiánnyal küzdő városrészeket. Felhívta a figyelmet, hogy ebben az ügyben neki nincs is szerepe, hiszen a sajtós feladata akkor kezdődik, amikor Káli Sándor polgármester vízfogyasztási tilalmat rendel el. Ezúttal szó sincs vízkorlátozásról, most a vízhiány a gond. Az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt. ad el vizet az év minden szakában a Mivíznek, most azonban még nagyobb mennyiséget vásárol a város, hiszen a megszokott napi negyvenezer köbméter helyett csupán 32 ezer köbméter áll rendelkezésre.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.