Moszkva igénye
Moszkva. Oroszország megerősítette területi igényét az Északi-sark jégpáncélja alatti kontinentális talapzatra, a tengerfenékből vett minták első vizsgálati eredményére hivatkozva. Mint az ásványi kincsek ügyében illetékes orosz hatóság kutatóintézetének vezetője közölte, a térségben a víz alatt húzódó Lomonoszov-hátság – kutatásaik eredményeit alaposan megvizsgálva – „szerkezetileg a szibériai kontinentális tábla folytatódásának tekinthető, és semmiképp sem különül el az orosz fennsíktól”. (MTI)
Burmai tüntetés
Rangun. Újabb tüntetést tartottak az egykori Burma, mai nevén Mianmar fővárosában, Rangunban a demokrácia hívei, köztük Aung San Suu Kyi ellenzéki vezető támogatói, de ezúttal csak néhány tucatnyian. Vasárnap óta ez már a harmadik megmozdulás a katonai junta ellen. A tüntetések közvetlen kiváltó oka a közelmúltban bevezetett nagyarányú üzemanyagár-emelés volt. (MTI)
Hazatérhet Sarif
Iszlámábád. A pakisztáni legfelsőbb bíróság úgy döntött, hogy hétévi száműzetés után hazatérhet Navaz Sarif (képünkön) volt miniszterelnök – közölte Iftikar Csaudri főbíró. Saríf, akit Pervez Musarraf hadseregtábornok 1999-ben pucscsal mozdított el tisztségéből, hangoztatja: ellenzi az utóbb elnökké lett Musarraf törekvését arra, hogy újabb időszakot tölthessen elhivatalában. (MTI)
Kanadai áldozat
Kandahár. Az út mentén elhelyezett pokolgép robbanása végzett két kanadai katonával és afgán tolmácsukkal Dél-Afganisztánban – közölte a kanadai hadsereg. A detonáció következtében megsebesült a Radio-Canada francia nyelvű közszolgálati adó két újságírója és egy harmadik katona. Kanada 2600 katonát állomásoztat a dél-afganisztáni Kandahár tartományban, s már közel hetvenen estek közülük áldozatul a háborúnak, ezért a misszió az országban egyre népszerűtlenebb. (MTI)
Kudarc a belga kormányalakítás
Brüsszel. Visszaadja megbízatását II. Albert királynak Belgiumban Yves Leterme kijelölt kormányfő, miután nem sikerült életképes koalíciót öszszeállítania a júniusi választáson győztes pártokból – jelentette a helyi sajtó. A volt flamand kormányfő a két és fél hónappal ezelőtt lezajlott választások óta hiába próbálkozott összeegyeztetni a francia ajkú (vallon) és a holland nyelvű (flamand) pártok programjait. (MTI)
Ukrajna megfenyegette Magyarországot
