Szeged város közgyűlésének feloszlatását kezdeményezi a Fidesz–KDNP-frakció – közölte tegnap a két képviselőcsoport. Azért kezdeményezik a feloszlatást, mert álláspontjuk szerint a baloldali képviselők méltatlanná váltak a város vezetésére azzal, hogy nem mentek el a Fidesz által összehívott két rendkívüli közgyűlésre.
Mint arról lapunkban beszámoltunk, a szegedi Fidesz a nyáron két alkalommal szeretett volna rendkívüli közgyűlést tartani az egészségüggyel kapcsolatban. A város vezetése ugyanis azt tervezi, hogy átadja egészségügyi intézményeit a Szegedi Tudományegyetemnek. Az egyetem legfőbb döntéshozó szerve, a szenátus azonban már két alkalommal is elutasította az erről szóló szerződéstervezetet.
A Fidesz által kezdeményezett két rendkívüli ülésre azonban egyetlen baloldali képviselő sem ment el, távol maradt még a közgyűléseket összehívó Botka László polgármester is, aki még helyettesítésről sem gondoskodott, az MSZP-s és SZDSZ-es politikusok pedig nem is indokolták és igazolták távolmaradásukat. A Fidesz és a KDNP álláspontja szerint ezzel a kormánypárti többség ellehetetlenítette az érdemi vitát kétszázezer ember egészségügyi ellátásáról.
Az önkormányzati törvény értelmében a közgyűlés feloszlatásáról maga a testület dönt minősített többséggel; ehhez az összes képviselő felének plusz egynek a szavazata kell. A KDNP frakcióvezetője, Kalmár Ferenc lapunk kérdésére közölte: nem tartja valószínűnek, hogy a többségben levő baloldal megszavazza majd a feloszlatást, ám az ellenzék mindenképpen fel akarja hívni a figyelmet a kialakult helyzet tarthatatlanságára.
Solymos László MSZP-s alpolgármester annyit reagált, az ellenzéki önkormányzati képviselők hagyják abba a felelőtlen és demagóg politizálást.
Ukrajna megfenyegette Magyarországot
