Új evolúciós láncszem

Hírösszefoglaló
2007. 08. 23. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Eddig ismeretlen ősi főemlős maradványaira bukkantak japán és etióp kutatók Etiópiában: a Chororapithecus abyssinicus névre keresztelt állat tízmillió évvel ezelőtt élt. A tudósok az Afar-sivatagban, Addis Abebától 170 kilométerre keletre kilenc, jó állapotban konzerválódott fogdarabot találtak, amelyek a későbbi vizsgálatok szerint három egyedtől származnak. Feltehetőleg a ma élő gorillák őse lehetett a megtalált főemlős, létezése módosíthatja a mostanáig vallott evolúciós elméleteket. Eddig úgy vélték a szakértők, hogy az emberekével közös ősről hozzávetőleg nyolcmillió évvel ezelőtt váltak le a gorillák, az Etiópiában meglelt fogak azonban azt bizonyítják, hogy ez már legalább kétmillió évvel korábban megtörtént, ekkorra ugyanis módosult az ősfőemlősök fogazata. Míg az ember mindenevő, a gorillák csak növényeket fogyasztanak, ez a változás megfigyelhető a Chororapithecus abyssinicusok maradványain is. A Nature című tudományos folyóiratban publikált kutatási eredmények újabb érvet szolgáltatnak amellett is, hogy őseink valóban Afrikából származnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.