Titkolóznak a csepeli rendőrök

Lényegében megtagadta a tájékoztatást a csepeli rendőrkapitányság arról, hogy hogyan áll az ottani illegális galvániszap-lerakás miatt indult nyomozás. Közben a környezetvédelmi minisztérium közpénzből intézkedik a baloldalhoz köthető vállalkozók telephelyén felhalmozott mérgek elszállításáról.

Velkei Tamás
2007. 09. 28. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Németh Szilárd, a Fidesz– KDNP csepeli frakcióvezetője és Illés Zoltán, a Fidesz zöldtagozatának alelnöke – ahogyan megírtuk – augusztus végén tett feljelentést ismeretlen tettesek ellen a Csepel Művek területén lerakott 1200 tonnányi mérgező galvániszap miatt. Illés Zoltán és munkatársai szövevényes céghálót is földerítettek, amit átadtak a rendőrségnek, hogy segítsék a hatóság munkáját. A BRFK tájékoztatása szerint az ügyben a hulladékgazdálkodás szabályainak megsértése miatt a csepeli kapitányságon megindult a nyomozás. Tegnap felhívtuk Takács Attila főhadnagyot, a csepeli kapitányság előadóját, aki megtagadta a tájékoztatást. Példátlan módon azt közölte: a megszokott módon, telefonon vagy elektronikus levélben nem válaszol a kérdéseinkre, azokat lapunk küldje el postán, és majd a hivatalos ügyintézési időn belül megkapjuk a választ.
Illés Zoltánék anyagából kiderül: 2004-ben a Fríz Kft. szállította a galvániszappal teli hordókat a Diamond Build Kft. telepeire. Egy másik vállalkozás, a Murus Zrt. pedig az említett telephely mellett bérel területet, s fényképek készültek arról, amint teherautójukon újabb fémhordókat szállítanak a telepre. A Murus Zrt.-ről azt is tudni kell, hogy részt vállal a baloldali önkormányzat által vezetett Terézváros botrányokkal tarkított Nagymező utcai mélygarázs-beruházásában. Az említett cégek vezetésében ugyanazokat a személyeket találjuk: Hajts Attila tagja a Fríznek, a később alapított Fríz 2004-nek, a Diamond Buildnek, a House-Line-nak és a Murusnak; Kreisz Gyula nevével találkozhatunk a Fríz, a Fríz 2004, a House-Line cégeknél, valamint a Csepeli Lakásfejlesztő Zrt.-nél és a Murusnál, míg Gönczi Albert a Fríz, a Fríz 2004 vezetéséhez tartozik. Ráadásul a Diamond Build üzleti kapcsolatban áll a baloldali többségű csepeli önkormányzattal is.
A hatályos törvények értelmében a csepeli terület tulajdonosának, a Diamond Buildnek kellene állnia a kármentesítés költségeit, függetlenül attól, hogy ki rakta le a mérgeket. A büntető törvénykönyv ugyanis így rendelkezik: a jogsértő tevékenységért való felelősség – az ellenkező bizonyításáig – annak az ingatlannak a tulajdonosát és birtokosát egyetemlegesen terheli, amelyen a tevékenységet folytatták.
Szerettük volna megkérdezni az érintett cégeket, de mint kiderült, a Fríz Kft. tulajdonosa egy hajléktalan férfi. A Diamond Build telephelyén a telefon folyamatosan fax üzemmódban működik. A cég nevére rákeresve egy vaskereskedésénél kötöttünk ki egy másik kerületben, ahol csak annyit mondtak, a központ Csepelen, az általunk is keresett címen található. A Murusnál arról tájékoztattak minket, hogy Hajts Attila és Kreisz Gyula valóban a cégnél dolgozik, ám a két urat nem tudtuk lapzártánkig elérni.
A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium közben pályázatot írt ki a hulladék elszállítására, amelyet egyelőre közpénzből hajtanak végre, a költségeket később próbálják majd behajtani a felelősökön. A tárca sajtóosztályán megtudtuk: a pályázati anyagot eddig négyen vásárolták meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.