Japán szektatagokat vettek őrizetbe

Négyszáz kommandós ütött rajta egy javarészt nőket tömörítő japán szektán, mert a gyanú szerint a közösségi rítusok elhanyagolása miatt agyonverték egy társukat. Az üzleti vállalkozást is fenntartó szervezet húsz tagját őrizetbe vették.

Hírösszefoglaló
2007. 10. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vallási fanatikusokat vettek őrizetbe Japánban: a Komoro városban működő Kigenkai szekta központját négyszáz kommandós szállta meg. A többnyire nőkből álló gyülekezethez tartozókat azzal gyanúsítják, hogy halálra verték egyik társukat – jelentette az AP.
A hatvanhárom éves Motoko Okuno a múlt hónapban halt meg az egyik helyi kórházban, ahová sebekkel borítva szállították be. A nyomozás kiderítette, hogy az aszszony a sintoista Kigenkai szekta tagja volt, és azért kellett meghalnia, mert megszegte a közösségi szertartások szabályait. A tagok közül húsz nőt vettek őrizetbe, a legfiatalabb 15, a legidősebb 80 éves. A gyilkossággal gyanúsítottak között van az áldozat négy közeli rokona is. A közelben lakók elmondták, hogy a szervezetnek otthont adó házból gyakran hallatszottak ütések hangjai. Az 1970-ben alapított Kigenkai felekezetnek csaknem 400 tagja van; a közösség egyebek közt úgy tesz szert pénzre, hogy tiszta patakvizet árul orvosságként, palackonként 500 dollárért.
A Japánban működő vallási szekták gyakori szereplői a bűnügyi tudósításoknak. A leghírhedtebb az Aum Shinrikyo volt, mely 1995-ben gáztámadást intézett a tokiói metró utasai ellen, és 12 ember halálát okozták. A közösség vezetőjét és több tagját halálra ítélték.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.