Napi sajtószemle

2007. 10. 18. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

tagesanzeiger.ch
Bernhard Odehnal, a zürichi balliberális lap bécsi tudósítója – aki március idusán lapja olvasóinak azzal a jó hírrel szolgált, hogy Gyurcsány rendőrsége a nemzeti ünnepen csak a lábra céloz – most Jobboldali radikális magyarok masíroznak című cikkében Vona Gáborról villant fel pillanatképet. A lap – amelyet nyugati társaihoz hasonlóan teljes mértékben hidegen hagy a magyarok példátlan elnyomorodása az erről tanúskodó statisztikai adatok ellenére – cikkének első mondatában ez olvasható: „Vona Gábor 29 éves, és máris mártírnak érzi magát, akit a média sároz be, a szocialista polgármesterek űznek el, és magyarként saját hazájában diszkriminálják.” Miután Odehnal leírja, hogy mennyire jelentéktelen a Magyar Gárda, amelynek toborzására alkalmanként 70-400 ember kíváncsi, hosszú „tudósítást” ír róla. Kulcsszavak: amerikai kongresszusi képviselő, Árpád-sávos zászló, fasiszta nyilaskeresztesek, nemzeti szocialista, fegyvertársak, több százezer magyar zsidó, leventék, Hitlerjugend, Jobbik, Tamás Pál szociológus (fasizmus, radikális jobb, antiszemita hangulat, Fidesz, MIÉP, Csurka), bűnöző cigányok, Cion bölcseinek jegyzőkönyve, Mein Kampf.


focus.wtw

A belgiumi flamand televízió arról számol be, hogy Fazakas Szabolcs, az Európai Parlament szocialista tagjának kívánságára bezárták a Csecsenföldről szóló fotókiállítást, amelyet Vytautas Landsbergis volt litván elnök és Konrad Szymanski lengyel EP-képviselő rendezett.


FT.com
Veszélyben az amerikai–török kapcsolatok címmel a brit pénzügyi-politikai lap arról ír, a Bush-kormány figyelmeztetett: ha az amerikai kongreszszus törvénybe iktatja a nyolcvan évvel ezelőtt történt örmény népirtást, akkor veszélybe kerülhetnek az Irakban állomásozó amerikai csapatok. Erdogan török miniszterelnök a törvénytervezet elfogadása esetén kilátásba helyezte a kétoldalú kapcsolatok súlyos megromlását. Nyolc volt amerikai külügyminiszter – közöttük Henry Kissinger
és Madeleine Albright is – írt Nancy Pelosi házelnöknek, hogy ne szavazzanak a kérdésről. Dan Fried, a külügyminisztériumban az Európáért felelős vezető tisztségviselő óvott az Irakban állomásozó amerikai haderő ellátási nehézségétől, ha a tervezetet elfogadják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.