A napokban kapják kézhez a biztosítójuk jövő évi kgfb-díjait tartalmazó levelét azok az ügyfelek, akik még nem váltottak, ezért a következő néhány napban várhatóan több százezren mondják majd fel a szerződésüket, miközben már eddig többen döntöttek a váltás mellett, mint tavaly. Az átszerződők jelentős része az alkuszcégek internetes kalkulátoraival számoltatja ki, hogy mely biztosító kínálja neki a legalacsonyabb díjat. Ám mielőtt aláírnánk a szerződést, nem árt az ár mellett más szempontokat is mérlegelnünk.
Az idei kampány egyik nagy nyertese, a Genertel lakhelytől függően 25 és 50 százalék közötti kedvezményt is kínál az öt éve balesetmentesen vezetőknek. Azt viszont nem mindenki tudja, hogy károkozás esetén ez a kedvezmény megszűnik, s a kárrendezést követően a díj akár a kétszeresére is emelkedhet. Ezt a kockázatot természetesen lehet vállalni, de jó, ha a szerződéskötés előtt tisztában vagyunk e kitétellel.
Azt is kevesen tudják, hogy a biztosítótársaságokkal ellentétben a biztosítóegyesületek a kgfb díján felül tagdíjat is szednek. Igaz, ennek mértéke csupán az éves díj töredéke, 1500–3000 forint között mozog, de bizonyos esetekben ez a néhány ezer forint is befolyásolhatja a döntést.
Mint azt Papp Lajos, a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetségének elnöke tegnapi sajtótájékoztatóján elmondta: van olyan társaság is, amelynek kötelező biztosítását az ügyintézés minősége miatt a szervizek jelentős része nem fogadja el. Ha a pénztárcánkra hallgatva egy ilyen társasággal kötünk szerződést, baleset esetén elsősorban a vétlen félnek okozunk további kellemetlenségeket. Persze nem várható el, hogy tekintettel másokra mindenki olyan szerződést kössön, amilyennel egy baleset esetén maga is szembesülni szeretne. Ám abba nem árt belegondolni, hogy a gyenge színvonalú ügyintézés bizonyos esetekben akár a szerződőre is visszaüthet.
Bejelentés az FTC kapusáról, ez pikáns találkozáshoz vezethet
