Évek óta újabb és újabb településen bukkant fel az összegyűjtött kóbor kutyáit nyomorúságos körülmények között tartó K. Gabriella, ám most úgy tűnik: útja végéhez ért. Inárcsról és Újlengyelről is mennie kellett. Az állatvédők széles körű összefogása, kitartó küzdelme és a tucatnyi feljelentés meghozta az eredményt, és hétfőn felszámolták az újlengyeli illegális telephelyet. Itt százötven-kétszáz kutyus élt összezsúfolva, saját piszkukban, nem etették, nem oltatták őket rendesen. Kiss Miklós, az ügyben eljáró hatósági állatorvos kérdésünkre elmondta: állatkínzás bűncselekménye és kábítószerrel való visszaélés miatt feljelentést tett a dabasi rendőrségen. Láttak ugyanis olyan állatgyógyászati szereket, például altatókat K. Gabriellánál, amelyek alkalmazására nem volt engedélye. A helyi jegyző határozatban eltiltotta az állattartástól, és elkoboztatta a nő kutyáit, amelyek mindegyikét sikerült biztonságos helyre menekíteni, elaltatni egyetlen jószágot sem kellett. Kiss Miklós mindemellett javasolta az ügyészségnek: kezdeményezzék a nő országos érvényű, állattartástól való eltiltását. Ennek természetesen az a feltétele, hogy a rendőrségi nyomozás eredménye igazolja bűncselekmény elkövetését. Az állatorvos még nem hallott hasonló esetről, így akár precedensértékkel is bírhat majd az ítélet. Szinte biztos, hogy ezek után egyetlen önkormányzat sem ad többé engedélyt ideiglenes elhelyezésre sem, ahogy Inárcs tette. Ráadásul a legális menhelyeket fenntartó állatvédők is árgus szemekkel figyelik tevékenységét.
K. Gabriella évekkel ezelőtt Csemőn és Baján kezdte vitatható tevékenységét, majd Nagykőrösön bukkant fel, ahol oltás híján egy fertőzés következtében 16 kutyája elpusztult. Legújabban Újlengyelre költözött, és Inárcson is fenntartott két ideiglenes telephelyet. Innen egy dabasi tanyára szeretett volna továbbállni. A magát állatvédőnek valló nőnek előbb-utóbb mindenhonnan szedelőzködnie kellett, mert gyorsan nyilvánvalóvá vált: nem megfelelő körülmények között tartja kutyáit. Pályafutása alatt adományokat is gyűjtött, de kérdéses, mire fordította ezeket az összegeket. Állatvédők többször felajánlották segítségüket, de mindhiába. Újlengyeli telepének felszámolásakor már némileg megtörten követte az eseményeket, de még akkor is a kifogásait sorolta. Kiss Miklós hatósági állatorvos azt mondja: kifogásai igen, de mentségei semmiképp nem lehetnek az asszonynak. A borzasztó higiéniai állapotok miatt a volt telepen járványügyi fertőtlenítést kellett végezni.
A Blöki Állatotthon Alapítvány honlapja ma is működik, részletes tájékoztató olvasható rajta az állatkínzásról, illetve az állatvédelmi törvény idevonatkozó passzusairól.
A Sziget Fesztivált nem érdekli, hogy ki a hamászos
