Természetes jelenség, hogy az Egyesült Államokban a republikánus szavazótábor aggódik leginkább az illegális bevándorlás miatt, így a párt elnökjelöltségét megszerezni kívánó politikusoknak most kivételes szigort kell felmutatniuk a kérdésben. A januárban kezdődő előválasztási és jelölőgyűlési szezon vezető államaiban, Iowában és New Hampshire-ben legnépszerűbb Mitt Romney frontális támadást intézett Rudolph Giuliani ellen, azzal vádolva a 9/11 hősének szerepében fellépő riválisát, hogy New Yorkot az illegális bevándorlók menedékévé tette polgármesteri ténykedése idején. Giuliani nem kevésbé élesen azt vetette Romney szemére, hogy a saját villájában alkalmazott az illegális bevándorlókat. A mormon vallású politikus azzal védekezik, hogy „nem lett volna amerikaihoz illő módszer ellenőrizni a papírjaikat csak azért, mert furcsán beszéltek angolul”.
Míg a bevándorlás a legfontosabb belföldi kampánytémának ígérkezik, Irak kérdését nehezen szoríthatja háttérbe. A csapaterősítési politikát vehemensen támogató John McCain szenátor a háborúellenes Ron Pault támadta, mondván, az általa hirdetetthez hasonló „izolációs szemlélet vezetett a második világháborúhoz”. A libertariánus jelölt sikeres internetes adománygyűjtő akciójára kérdéssel válaszolt: „Akkor hogy lehet, hogy a legtöbb pénzt aktív és nyugállományú katonáktól kapom?”
Bin Laden felszólítása. Afganisztánban állomásozó egységeik kivonására szólította az európai országokat Oszama bin Laden. Az al-Dzsazíra hírtelevízióban közzétett hangfelvétel szerint a táliboknak nem volt tudomásuk a 2001. szeptember 11. tervéről, tehát alaptalan volt az amerikai offenzíva. (MTI)
Százötvenezer címen nincs áram az ítéletidő miatt
