Csaknem húsz éve nem látott, több mint 18 százalékos értékvesztést szenvedett el tegnap a Marks & Spencer a londoni értéktőzsdén, miután bejelentette, hogy az elmúlt kilenc hónapban a várt növekedés helyett több mint két százalékkal visszaesett a forgalma. A társaság bejelentése az egész nyugat-európai kiskereskedelmi szektort lejtőre vitte, és ezért a főbb tőzsdemutatók is lefelé vették az irányt. Az eladói nyomás alól a Budapesti Értéktőzsde sem tudta magát függetleníteni. A BUX a kerekedés első felében mutatott bizonytalankodása után kora délutánra – az OTP veszteséges oldalra kerülésével – erőteljes lejtmenetbe kezdett. A hazai index végül 1,58 százalékkal előző napi értéke alatt, 25699 ponton zárt. A vezető részvények kivétel nélkül veszteséggel zártak, közülük a kereskedés derekáig nyereséges oldalon mozgó OTP végül kétszázalékos csökkenéssel, 8600 forinton fejezte be a napot. A Mol 1,55 százalékkal, 23800 forintra, a Richter 0,7 százalékkal, 40705 forintra, a Magyar Telekom pedig 1,8 százalékkal, 911 forintra gyengült.
A HVG legújabb ma megjelenő összeállítása szerint a Mol vezeti az 500 legnagyobb hazai cég tavalyi nyereségi listáját. A lap az MTI-t arról tájékoztatta, hogy az adózott eredmények alapján öszszeállított sorrendet a Mol 337,526 milliárd forinttal vezeti, megelőzve az OTP-t, amelynek 187,097 milliárd forint nyeresége volt. A listán a Magyar Telekom a hatodik helyet foglalja el.
A kisebb tőkeerejű társaságok közül a tegnapi kereskedésben az Egis 0,5 százalékot, a Rába 2,72 százalékot, a Fotex pedig 0,59 százalékot veszített értékéből. Visszaesett még 3,13 százalékkal a Humet és 0,18 százalékkal a FreeSoft árfolyama is. Erősödött viszont 1,77 százalékkal a Genesis, 2,87 százalékkal a TVK és alacsony forgalom mellett, 0,28 százalékkal a Synergon.
Jó hír: megszűnhetnek a dugók az M7-esen
