Ismét lejtőn a tőzsde

Nem tudta magát függetleníteni a nyugat-európai hangulattól a Budapesti Értéktőzsde, és délutánra fő indexe, a BUX is erős lejtmenetre váltott. A ludas ezúttal a kiskereskedelmi szektor volt, amely azt követően gyengült, hogy a szegmens egyik legnagyobb szereplője, a londoni Marks & Spencer, a várakozásokkal szemben forgalmának csökkenéséről számolt be.

Munkatársunktól
2008. 01. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csaknem húsz éve nem látott, több mint 18 százalékos értékvesztést szenvedett el tegnap a Marks & Spencer a londoni értéktőzsdén, miután bejelentette, hogy az elmúlt kilenc hónapban a várt növekedés helyett több mint két százalékkal visszaesett a forgalma. A társaság bejelentése az egész nyugat-európai kiskereskedelmi szektort lejtőre vitte, és ezért a főbb tőzsdemutatók is lefelé vették az irányt. Az eladói nyomás alól a Budapesti Értéktőzsde sem tudta magát függetleníteni. A BUX a kerekedés első felében mutatott bizonytalankodása után kora délutánra – az OTP veszteséges oldalra kerülésével – erőteljes lejtmenetbe kezdett. A hazai index végül 1,58 százalékkal előző napi értéke alatt, 25699 ponton zárt. A vezető részvények kivétel nélkül veszteséggel zártak, közülük a kereskedés derekáig nyereséges oldalon mozgó OTP végül kétszázalékos csökkenéssel, 8600 forinton fejezte be a napot. A Mol 1,55 százalékkal, 23800 forintra, a Richter 0,7 százalékkal, 40705 forintra, a Magyar Telekom pedig 1,8 százalékkal, 911 forintra gyengült.
A HVG legújabb ma megjelenő összeállítása szerint a Mol vezeti az 500 legnagyobb hazai cég tavalyi nyereségi listáját. A lap az MTI-t arról tájékoztatta, hogy az adózott eredmények alapján öszszeállított sorrendet a Mol 337,526 milliárd forinttal vezeti, megelőzve az OTP-t, amelynek 187,097 milliárd forint nyeresége volt. A listán a Magyar Telekom a hatodik helyet foglalja el.
A kisebb tőkeerejű társaságok közül a tegnapi kereskedésben az Egis 0,5 százalékot, a Rába 2,72 százalékot, a Fotex pedig 0,59 százalékot veszített értékéből. Visszaesett még 3,13 százalékkal a Humet és 0,18 százalékkal a FreeSoft árfolyama is. Erősödött viszont 1,77 százalékkal a Genesis, 2,87 százalékkal a TVK és alacsony forgalom mellett, 0,28 százalékkal a Synergon.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.