Ukrajna
Eltérítették Európát a háború felé – új pilótára van szükség

Mulatságos és kevésbé mulatságos idézetek a demokráciáról
A demokrácia olyan eszköz, amely biztosítja, hogy ne kormányozzanak bennünket jobban, mint ahogyan megérdemeljük.
G. B. Shaw
Ha az egyik demokráciát kínál neked, a másik pedig egy zsák búzát, az éhezés mely fázisában választanád a búzát a demokrácia ellenében?
Bertrand Russell
A demokrácia az az ismételten visszatérő sejtés, hogy az emberek több mint felének az idő több mint felében igaza van.
E. B. White
Ha meg akarod érteni a demokráciát, tölts kevesebb időt a könyvtárban Platónnal és többet a buszon az emberekkel.
Simeon Strunsky
A demokrácia annak művészete, hogy a cirkuszt a majomketrecből irányítsuk.
H. L. Mencken
A demokrácia elleni legjobb érv egy ötperces beszélgetés az átlagos választóval.
Sir Winston Churchill
Annak az országnak, amely a modern háborút politikai eszköznek tekinti, centralizált, mindenre kiterjedő végrehajtói hatalommal kell rendelkeznie – emiatt abszurd arról beszélni, hogy a demokráciát fegyverrel védjük meg. Az a demokrácia, amely modern, tudományos háborút indít, vagy ilyenre készül, szükségszerűen megszűnik demokratikusnak lenni.
Aldous Huxley
Itáliában a Borgiák alatt volt háború, terror, gyilkosság és vérontás, de megszületett Michelangelo, Leonardo da Vinci és a reneszánsz. Svájcban volt testvéri szeretet, ötszáz év óta van demokrácia és béke, de mi született meg? A kakukkos óra.
Orson Welles
Egészen a legutóbbi évekig úgy tűnt, megállíthatatlan a demokrácia térhódítása a világban. Míg 1975-ben mindössze harminc országban tartottak szabad választásokat, addig 2005-ben már 119 államban nyílt erre lehetőség. Az elfogulatlannak egyre kevésbé nevezhető Freedom House 2007-ről szóló jelentésében kilencven országot tartott szabadnak, ötvennyolcat részben szabadnak, negyvenötöt pedig nem szabadnak – legalábbis ezt fogalmazta meg a szervezet legutóbbi idevágó elemzésében.
A száraz statisztikák nem szólnak azonban a hagyományokról és a kulturális különbségekről, így a számok alapján nehéz különbséget tenni például a nyolcvanas–kilencvenes években rendszerváltozáson átment közép-európai országok szabadságvágya és mondjuk egy féldiktatórikus, ám ezzel együtt is prosperáló és boldog ázsiai állam attitűdje között. A Freedom House vizsgálataiban a legszembetűnőbb Oroszország értékelése volt, Putyin elnök hazája ugyanis a szervezet szerint a „nem szabad” kategóriába került, szemben például a részben szabad Afganisztánnal, Kirgizisztánnal vagy a teljesen szabad Malival és Beninnel.
A részben szabad minősítésnek valószínűleg nem örültek Törökországban sem, ám meglepetésként a Washington által gyűlölt Chávez Venezuelája is csupán sárga jelzést kapott, vagyis nem sorolták a „leggonoszabbak tengelyéhez”.
Azért, hogy ne legyenek kétségeink, a The Christian Science Monitor című napilap a Freedom House főigazgató-helyettesével készült 2007. november 21-i cikkében Vlagyimir Putyint és Hugo Chávezt is az „olajpénzekből meggazdagodott autokrata” jelzővel illeti, akik Thomas Melia szerint „újra akarják értelmezni a demokráciát, hogy elnémíthassák”. A demokráciaértelmezésben aztán a John Hopkins Egyetem professzora, Michael Mandelbaum siet segíteni a Foreign Affairs tekintélyes külpolitikai folyóirat hasábjain, szerinte ugyanis a demokrácia legfőbb kritériumai közé a népek szuverenitása és az egyéni szabadság fúziója tartozik. Meglehet, ezt a meghatározást sem lenne könnyű alkalmazni mondjuk a Közel-Keleten.
A The Christian Science Monitor írása szerint kedvezőtlen jelenségeknek lehetünk tanúi főként az olajban gazdag, de nem demokratikus országokban, mint például Venezuela, Kazahsztán, Irán, Szaúd-Arábia, az Egyesült Arab Emírségek és Angola, amelyeknek kormányai a viszonylagos vagy teljes jólét biztosításával betömik a szabadságért kiáltó emberek száját.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.