Fedett nyomozók a parlamenti képviselők körül

A „képviselők fenyegetettsége miatt” mindegyikük személyes rendőri védelmet kap, amelynek lényege, hogy fedett nyomozók tartják szemmel a politikusok lakóhelyét. A kormánypártiak és az ellenzékiek is számíthatnak a hatóságra – derült ki azokból a telefonhívásokból, amelyeket több politikus is kapott tegnap. Éjszaka Molotov-koktélokat dobtak MSZP-s képviselők házára, ezért a kormányfő azonnali intézkedésre utasította a szakminisztert.

Bodacz Balázs
2008. 02. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyurcsány és a terror. A kormány nem először beszél terrorfenyegetettségről. Emlékezetes, 2006. március 15-én mesterlövészek posztoltak a Nemzeti Múzeum timpanonjában. A választási kampányban is volt „terrorveszély”. – A magyar titkosszolgálat hivatalos értesítést kapott arról, hogy külföldi bűnözői csoportok a magyarországi politikai helyzet destabilizálása szándékával robbantásokra készülnek választási nagygyűléseken – ezt mondta Gyurcsány Ferenc. Végül semmi nem történt. Az önkormányzati választások előtt is bombafenyegetésekről értesítették a nagygyűlésre készülődő Fideszt. Petrétei József akkori igazságügyi és rendészeti, valamint Szilvásy György kancelláriaminiszter arról beszélt, hogy a Fidesz demonstrációját provokációk zavarhatják meg, és „konkrét információjuk van készülő robbantásos merényletekről”. November 4-e előtt szintén terrorfenyegetésről beszéltek. A Fidesz így reagált: „Az elmúlt évek tapasztalata mindig az volt, hogy a terrorfenyegetettségek akkor jöttek elő, amikor a kormánynak érdekében állt elterelni a figyelmet.” A rendőrség egyetlen „terroristát” sem talált meg eddig. A 2006. október 23-i „rendbontásról” azonban nem volt előzetes információja a kormánynak; a Gyurcsány Ferenccel folyamatos kapcsolatban álló rendőrség végül brutálisan szétverte a Fidesz-nagygyűlés békés résztvevőit.


n Bodacz Balázs–Pál Gábor
A védelmi riadólánc – úgy tudjuk – a budaörsi rendőrkapitányságról indult. A település rendőrségének vezetője, Galuska-Tomsits László alezredes azonban sem megerősíteni, sem megcáfolni, egyáltalán kommentálni sem volt hajlandó az értesülést. Garamvölgyi László, az ORFK kommunikációs igazgatója valamelyest közlékenyebb volt: állítása szerint „pusztán arról van szó”, hogy a képviselőknek van egy „közvetlen kontaktja”, amelyet – illetve akit – hívni tudnak, ha „valami baj lenne”. – Valóban született központi intézkedés az országgyűlési képviselőkkel kapcsolatban, ám az mindössze arra utasítja a rendőri szerveket, hogy illetékességi területükön pártállásra tekintet nélkül keressék meg a képviselőket, s adjanak meg egy olyan telefonszámot, amelyet a képviselő bármikor felhívhat, ha olyasmit tapasztal, ami szerinte veszélyeztetheti az ő vagy családja biztonságát – mondta Garamvölgyi lapunk internetes szerkesztőségének. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök tegnap felszólította az igazságügyi és rendészeti minisztert, hogy haladéktalanul tegye meg a szükséges intézkedéseket a közéleti szereplők biztonsága érdekében. Ezt követően Takács Albert tárcavezető hivatalába rendelte mára Bencze József országos rendőrfőkapitányt, hogy megvitassák, milyen lépésekre van szükség.
Tegnapra virradóra négy szocialista képviselő házára is Molotov-koktélt dobtak ismeretlenek, a Központi Nyomozó Főügyészség pedig terrorcselekmény miatt indított nyomozást. Lendvai Ildikó frakcióvezető úgy reagált, hogy ezek a „terrorcselekmények” csak megerősítik a frakciót az egészségbiztosítási törvény megszavazását illetően.

le a kordonnal! Ne zárják le kordonnal a Kossuth teret! – követeli a Fidesz. Balsai István szerint az ismételt kordonállítási akció szálai a miniszterelnökhöz vezethetnek, a kormányfő szokott ugyanis operatív módon beavatkozni a rendőrség munkájába. A legnagyobb ellenzéki párt felszólítja azokat, akik az akciót eltervezték, hogy álljanak el ettől a szándéktól, ne lehetetlenítsék el március végéig az ország legfontosabb közterén a bejelentett, jogszerű demonstrációkat. Arra a kérdésre, hogy terveznek-e a tavalyihoz hasonló kordonbontó akciót, Balsai István úgy válaszolt: bíznak abban, hogy a Kossuth tér ismételt lezárása nem valósul meg, de nincsenek kordonbontási terveik. Daróczi Dávid kormányszóvivő szerint ez rendőrszakmai kérdés, amelybe a kormány nem avatkozik bele.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.