Csizmár Gábor eddig az SZMM államtitkára volt, a jövőben a MeH-ben a társadalmi kapcsolatok koordinációjával foglalkozik. Helyére Simon Gábor kerül, aki az Országgyűlés foglalkoztatási bizottságának elnöke, az MSZP-frakció esélyegyenlőségi, foglalkoztatási és civil munkacsoportjának vezetője, illetve a szocialista párt választmányának elnöke. Budai Bernadett szóvivő közlése szerint a MeH-ben Tordai Csaba ugyancsak államtitkárként tevékenykedik a jövőben, és a közigazgatási-szakmai feladatokért felel. Gilyán György, a kancellária jelenlegi szakállamtitkára a Külügyminisztérium szakállamtitkára lesz. Budai bejelentette, hogy az elektronikus kormányzati központ kormánybiztosi feladatait ezentúl Baja Ferenc látja el.
Kérdésünkre, hogy miért egy kormányzati szerepkörben egyszer már nagyot bukott politikust, Keller Lászlót nevezi ki a kormányfő egy ilyen fontos posztra, a kormányszóvivő azt mondta: a miniszterelnök mérlegelte azokat a szempontokat, amelyek alapján megalapozottan kiválasztotta a szocialista politikust a Pénzügyminisztérium államtitkári posztjára.
– Mindennél egyértelműbben ábrázolja a Gyurcsány-kormány helyzetét, hogy pénzügyi államtitkár lehet az a Keller László, aki miután belebukott a politikai ellenfelekkel szemben közpénzen folytatott leszámolási hadjáratba, a közelmúltban polgármesterként is megbukott – reagált a Fidesz nevében Cser-Palkovics András helyettes szóvivő.
Draskovics Tibor a tájékoztatón arról beszélt, Juhász Gábor államtitkár munkájára is számít a jövőben, a tárcánál nem tervez jelentősebb személyi, szervezeti változást. A kijelölt igazságügyi és rendészeti miniszter a rendőrségtől azt várja, „ne hagyjon szó nélkül egyetlen szabálytalanságot sem”, illetve minden eszközzel lépjen fel a képviselőket ért fenyegetések ellen.
A Magyar Nemzet felvetésére, miszerint miképpen lehetséges, hogy az első Gyurcsány-kormány idején a miniszterelnök leváltotta a pénzügyi tárca éléről, most pedig igazságügyi miniszter lehet, Draskovics azt mondta: a kormányfő láthatóan bízik benne. Kérdésünkre, hogy kinevezésére nem vet-e árnyékot, hogy a múlt év végén nyilvánosságra került rendőrségi dokumentumok szerint vizsgálat indult ellene, amiért a Horn-kormány pénzügyminisztériumi közigazgatási államtitkáraként a gyanú szerint hatalmával visszaélve megpróbálta befolyásolni a vám- és pénzügyőrséget egy üzemanyag-forgalmazó cég bírságának a mérséklése végett, azt közölte: az ügyben az adófizetőket nem érte kár, őt viszont megrágalmazták. – Ennek a rágalomnak járt utána egy tikos adatgyűjtés során a hatóság, ahogy ezt tavaly a rendőrség honlapjáról megtudhattuk – hangsúlyozta Draskovics Tibor.
Meglepő ugyanakkor, hogy a rendőrség honlapjáról néhány nappal Draskovics kinevezésének bejelentése előtt eltűntek az említett dokumentumok (képünkön).
Vezércikk a 7. oldalon
Orbán Viktor: Lázárt elvesztettük! + videó
