Mind az országos közmédiumok, mind a baloldali–liberális országos napilapok, mind pedig a cigány internetes portálok folyamatosan elhallgatják azt a január 31-i hírt, hogy Dancs Mihályt, az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) elnökhelyettesét, a Roma Polgárjogi Mozgalom elnökét első fokon három és fél éves letöltendő börtönbüntetésre ítélték olaszliszkai szociális lakások építésével összefüggő csalásért és magánokirat-hamisításért. A hírt ugyan a Magyar Távirati Iroda közölte, de elfelejtette megírni, hogy Dancs nemcsak a Borsod megyei cigány önkormányzat volt vezetője, hanem a baloldali vezetésű Országos Cigány Önkormányzat egyik jelenlegi elnökhelyettese és a Horváth Aladár által létrehozott roma szervezet jelenlegi elnöke.
A Sátoraljaújhelyi Városi Bíróság által börtönbüntetésre ítélt cigány közéleti személyiséget nem szólította fel lemondásra az OCÖ elnöke, Kolompár Orbán, mint ahogy a legnagyobb létszámú kisebbségi önkormányzat más vezető tisztségviselője sem. Kolompárt sikerült ugyan elérnünk, de kérdésünk előterjesztése közben elromlott a mobiltelefonja. Érdeklődésünkre – jut-e ideje az OCÖ-vezetésnek a Magyar Gárda elleni aláírás-gyűjtési kampány közben arra, hogy lemondásra szólítsa fel Dancsot – ifjabb Bogdán János szóvivő azt mondta: „Amíg jogerős ítélet születik, addig az OCÖ-elnökség nem kíván ilyen lépést tenni.” Kállai Ernő kisebbségi ombudsman nem kívánt megnyilvánulni a kérdésben, ugyancsak arra hivatkozva, az ítélet még nem emelkedett jogerőre. Azt a felvetést, nem teszi-e hiteltelenné a jelenlegi OCÖ-vezetés „rasszizmus elleni harcát”, hogy egyik vezetőjét elítélték, a nemzeti és etnikai kisebbségi jogok országgyűlési biztosa azzal hárította el: „A két dolog nem függ össze.”
– A leglogikusabb az lett volna, ha Dancs Mihály felszólítás nélkül lemond – mondta megkeresésünkre Rostás László, az OCÖ ellenzéki (Lungo Drom) frakciójának tagja. Hozzátette: – Nem hinném, hogy a bíróság semmiért róna ki első fokon ilyen súlyos büntetést, ezért is érthetetlen, hogy Kolompár Orbán és társai miért nem kérik fel a székéhez ragaszkodó elnökhelyettest a távozásra.
Idevágó hír, hogy az Országos Cigány Önkormányzat úgynevezett első elnökhelyettese, idősebb Kozák János (aki egy évet szintén szociális lakásokkal összefüggésben töltött börtönben) nem elnöke többé a Veszprém Megyei Cigány Önkormányzatnak. Az adott területi kisebbségi önkormányzat Lungo Drom-os többsége ugyanis feloszlatta a képviselő-testületet.
Az amerikai vámokra meglepő választ adott egy ország
