A kórházvédők vitatják a HospInvest adatait

A kórházvédők és a HospInvest Zrt. között kialakult nyilvános számháborút tegnap a magántársaság lezártnak nyilvánította, miután pénteken felkért egy Heves megyei közjegyzőt az aláírt munkaszerződések számának hitelesítésére. A cég tanúsítványt állított ki arról, hogy 721 kórházi dolgozó írta alá az egri Markhot Ferenc Kórházban a munkaszerződést, ám ezt a közalkalmazotti státusukhoz ragaszkodó alkalmazottak többsége vitatja.

Tolcsvai L. László
2008. 08. 16. 19:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hitelesítéssel összefüggő számháborút, illetve az átvételhez szükséges dolgozói létszámot a HospInvest Zrt.-nek az ÁNTSZ felé bizonyítani kell. Ez a folyamat hamarosan kezdetét veszi – fogalmazott lapunknak Deák Gábor, a HospInvest Zrt. alelnöke, hozzáfűzve, hogy tegnap délelőtt újabb 11 dolgozó írta alá munkaszerződését. Ugyanakkor a közjegyző személye ismeretlen, erre a kérdésre az alelnöktől sem kaptunk választ. Deák annyit elmondott: tény, hogy 721 dolgozóval rendelkeznek.
A közjegyző tegnap hivatalos tanúsítványt állított ki az eredményről, noha a Markhot kórházvédői kétlik, vajon hiteles-e a dokumentum, az ő számításuk ugyanis eltérő. Erről Mánya Kristóf főorvos, a kórházvédők szóvivője tájékoztatta lapunkat, s rámutatott: az a főorvosaspiráns, akit a gyermekgyógyászat vezetőjének szemeltek ki és mutattak be, összeroppant, visszautasította a felkérést, sőt a kórházban is felmondott, mondván, nehéz ott vezetni egy osztályt, ahol nincs beosztott orvos. Mánya állítja, hogy a többi stratégiai osztályon sem különb a helyzet, s úgy tűnik, a 150-ből legalább 122 gyógyító szakember nem hajlandó együttműködni a HospInvesttel. Megjegyezte: a Debreceni Orvos- és Egészségügyi Centrum szeptembertől nem ad rezidenst Heves megye kórházainak, ezáltal a gyakorló orvosokra még több teher jut.
Igaz, a számok óráról órára változnak, Deák Gábor mégis fontos tartotta kiemelni: amikor a HospInvest megnevezi a létszámot, az annyit jelent, hogy aláírással ellátott munkaszerződésekről beszél, ami a lehető leghivatalosabb dokumentum. Az alelnök úgy gondolja, a teljes létszámhoz esetlegesen hiányzó dolgozók pótlásáról a cég gondoskodik. A múlt héten megkezdték a létszám feltöltésének előkészítését, elindították a toborzást. Csütörtökig 150 szakképzett dolgozó jelentkezett, azóta újabb mintegy száz felvételizőt regisztráltak. A HospInvest számít arra a mintegy ezer leépített egészségügyi dolgozóra is, aki más kórházból jött el, minthogy közülük csak kevesen találtak munkát.
Az ÁNTSZ Észak-magyarországi Regionális Igazgatóságán nem erősítették meg a hírt, miszerint a HospInvest beindította volna a működésengedélyeztetési eljárását. Egyelőre nem foglalkoznak érdemben a kérdéssel, hiszen senki sem kereste meg őket hivatalosan, így beszélni sincs miről. A Markhot Ferenc Kórházban az orvosok többsége arra mutatott rá: nem írták alá a jogszerűtlenül kiadott második munkaszerződést sem. Szabó Pál, a kórházvédők elnöke kijelentette: harmincfős figyelőszolgálatot hoztak létre az intézmény falai között, s amennyiben erőszakos cselekedetre utaló jeleket tapasztalnak, netán újabb megfélemlítő akcióba kezdene a HospInvest, azonnal megteszik a szükséges intézkedéseket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.