Többen kritizálták Draskovicsot a frakcióülésen, felvetve: nem biztos, hogy feltétlenül újabb jogszabályokat kell alkotni, hanem a már létezőket rendesen, határozottan alkalmazni – tájékoztatták lapunkat az ülés közben MSZP-s honatyák, hozzáfűzve: a miniszter továbbra sem túl népszerű a szocialista képviselőcsoportban.
A tanácskozás után tartott sajtótájékoztatón Kovács Tibor frakcióvezető-helyettes ugyanakkor a Magyar Nemzet érdeklődésére cáfolta azt az információt, hogy élesen kritizálták volna az igazságügyi és rendészeti tárcavezetőt a már meglévő jogszabályok erélytelen alkalmazása miatt. – Néhányan azonban erőteljesebb fellépést vártak volna a rendőrségtől, míg mások azt kérdezték, szükségszerű volt-e megengedni, hogy ugyanazon a helyszínen két ellentétes célú demonstrációt tartsanak – hallhattuk Kovácstól. Kérdésre válaszolva azt állította: a frakciótagok azt kérték, hogy a rendőrség védje meg magát a nyilvánvaló provokációtól, és a törvényi keretek között a szükséges szigorral lépjen fel a törvénysértőkkel szemben.
A frakciótagok szerint egyébként egyértelműen bűncselekménynek tekinthető a Molotov-koktélokkal és az utcakövekkel dobálás, ezért a képviselők azt kérték a rendészeti tárcától, hogy tárják fel az ilyen ügyek anyagi hátterét is. – Néhány képviselőtársunk értetlenségét fejezte ki, hogy bizonyos cselekmények, például a tojásdobálás tekintetében ellentmondásos állásfoglalást alakított ki mind a bíróság, mind az ügyészség, amit elfogadhatatlannak tartunk – nyomatékosított, majd közölte: Draskovics augusztus második felében tematikus frakcióülésen ismerteti, miképpen tervezi a büntető- és szabálysértési jogszabályok módosítását.
A tegnapi frakcióülésen tárgyaltak az egészségügyben tervezett, 2010-ig végrehajtandó feladatokról is Székely Tamás miniszter jelenlétében. – A struktúraátalakításról szóló jogszabályt, az egészségügyi és az egészségbiztosítási törvényt szeretnénk az ősz folyamán módosítani – közölte Schvarcz Tibor. A képviselő elmondta, a közeljövőben szűrőprogramokat indítanak, amelyeket kivonnak majd a teljesítményvolumen-korlátozás alól, uniós forrásokból pedig új rendelőintézetek építését tervezik. Schvarcz a biztosítási rendszerről annyit mondott: az Országos Egészségbiztosítási Pénztár szerepe erősödni fog, a hivatalnak pedig regionális, megyei és kistérségi kirendeltségei lesznek.
Máris széteshet a formálódó nagy ellenzéki együttműködés
