A főként fiatal szocialistákkal, valamint közgazdászokkal, társadalompolitikai szakértőkkel és tekintélyes párttagokkal megrendezendő augusztus 30-i pécsi piknikre Gráf József földművelésügyi minisztert és pártelnökként Gyurcsány Ferencet hívtam meg a jelenlegi országos vezetők közül – hallhattuk Komáromi Istvántól, az MSZP pécsi Mecsek-nyugati alapszervezetének titkárától, aki kíváncsian várja, hogy a miniszterelnök elmegy-e a meglehetősen kormánykritikusnak ígérkező összejövetelre. – Szeretnénk elmondani neki, hogyan látjuk a gazdaság, a társadalom és az MSZP helyzetét, ugyanis a kormányfő-pártelnök általában csak azt hallja, amit szeretne – szögezte le a szervező.
„Másképp-más kép!” – ez lesz a szocialista párti alapító tag patacsi birtokára összehívott találkozó szlogenje, amely arra int, hogy az MSZP-nek a társadalom számára elfogadható módon vissza kell térnie a baloldali értékrend képviseletéhez. – A társadalom nagy része nyugalomra, biztonságra vágyik, az pedig nem megoldás, hogy például a vállalkozókat felváltva „zargatják” a különböző hatóságok – fejtegette Komáromi, aki szerint a kormánypártban is sokan féltik az egzisztenciájukat, ezért nem merik hallatni a hangjukat. A pécsi alapszervezeti titkár és pártbeli szövetségeseinek nem titkolt célja az, hogy augusztustól az MSZP-ben új mozgalmat indítsanak útjára, amely országos lefedettségű és „hiánypótló vonalvezetésű” lesz.
Komáromi István egyébként Gyurcsány Ferencet meghagyná a pártelnöki posztján, ám kormányfőnek Gráf József agrárminisztert vagy a párton kívüliek közül például Glatz Ferencet tartaná alkalmasnak. A szocialista párt megújítását sürgető pécsi politikus szerint Gyurcsány miniszterelnökként már nem tud sok mindent tenni, ám a pártvezetés által elkövetett közös hibákat pártelnökként rendbe hozhatná, hiszen „sok hódolója” van még az MSZP-n belül, így lehetőséget kellene adni neki, hogy hozza vissza a szocialistákat arra a szintre, mint amikor átvette. – A kormányfői poszton azonban a megújulást, a társadalmi békét szimbolizáló személyre van szükség – vélekedett Komáromi.
Amikor a tapasztalat érték: így erősíti a gazdaságot az idősebb vállalkozók szerepvállalása
