A megfeszített
Kisvárdai Várszínház. Szerző: Szűts István, Koltay Gergely. Rendező: Százvai László. Bemutató: július 25.
2000-ben, a millennium évében ez a darab volt az ország legnagyobb szabású színházi produkciója, amely nemcsak Jézus Krisztus szenvedéstörténetét mutatja be, hanem a kereszténység és a magyar államiság 1000 évét állítja párhuzamba. Magyarországon eddig csupán két helyszínen adták elő a darabot: Budapesten a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon, illetve Szegeden a Dóm téren.
Júliusi éjszaka
Gyulai Várszínház. Író: Hunyady Sándor. Rendező: Bezerédi Zoltán. Bemutató: július 29.
A vígjáték egy léha nyáréjszaka fülledt hangulatát varázsolja elénk, némi finom társadalomkritikával. A harmincas években játszódó történetben a Vőlegény és a Menyaszszony éppen házasságra készül. A Menyasszony azonban mást szeret, s egyáltalán nincs ínyére a Vőlegénye közeledése, aki viszont majd szétdurran éledező férfierejétől. A Vígszínház korabeli bemutatóján – 1931-ben – a főbb szerepeket Ráday Imre, Makay Margit, Törzs Jenő, a Góth házaspár és Dayka Margit alakította.
Tango Argentino
Nemzeti Táncszínház (Várszínház). Koreográfus: Kulik Johanna, Gellai Tamás. Bemutató: július 30.
A Nemzeti Táncszínház hangulatos estre invitálja a tangó szerelmeseit. A zenei összeállítás alapja a legendás Astor Piazzolla életműve. Tánc és zene együtt, egymás hatását erősítve segítik átérezni azt a sajátos, érzelmekben és indulatokban bővelkedő világot, amely a tangó mozdulataiban ölt testet.
Eltérítették Európát a háború felé – új pilótára van szükség
