Kínában áll a bál Liu Hsziang körül, az ország nemzeti hősének visszalépése a 110 méteres gátfutás előfutamától egyre több találgatásra ad okot. Ezek közé tartozik az is, amely szerint a kétségkívül sérüléssel bajlódó atlétát főszponzora, a Nike kényszerítette visszalépésre, s így a kampányában a legyőzhetetlen sportoló imázsa helyett az egyéni tragédia érzelmi oldalát hangsúlyozhatja. A sportszergyártó cég cáfol; mindenesetre egész oldalas hirdetéseket vett valamennyi nagy kínai lapban, és a bajnok fotójához a következő új szlogent találta ki védencének: „Szeresd a sportot akkor is, ha megszakad a szíved!” A történethez az is adalék, hogy az Achilles-ín-fájdalmai miatt visszalépett – s emiatt a kínaiaktól bocsánatot kérő – Liu Hsziang nem fogadta el a sérülése esetén neki járó 10 millió eurós biztosítási díjat.
Pozitív lett a doppingtesztje, legalábbis az A próbája a hétpróbában ezüstérmes ukrán Ludmilla Blonszkának. Az atlétanőt 2003-ban doppingvétség miatt már eltiltották két évre, s ha ismét bebizonyosodik a bűnössége, akkor nemcsak ezüstérmétől fosztják meg, hanem örökre eltiltják a versenyzéstől.
Több tízezren ünnepelték Belgrádban Milorad Csavicsot, aki a 100 méteres férfi pillangóúszásban úgy lett ezüstérmes, hogy mindössze egy századmásodperccel kapott ki az amerikai Michael Phelpstől. Csavics kedden este fél 11-kor jelent meg a belgrádi parlament épületének erkélyén, három ujjával a szerb nacionalisták kedvelt jelét mutatta, majd szalutált az összegyűlt tömeg előtt. A több tízezer ember a nevét és a „Koszovó Szerbiáé” szlogent skandálta. Ismert, a tavaszi eindhoveni úszó Eb-n az 50 pillangón Európa-csúccsal győztes Csavics az eredményhirdetésen Koszovó Szerbiáé feliratú pólóban jelent meg, amiért a viadal végéig felfüggesztették a versenyzési jogát.
Az 1956-os melbourne-i ötkarikás játékok óta nem szerepeltek olimpián olyan eredményesen az ír ökölvívók, mint most. A tegnapi negyeddöntőkből három szigetországi bokszoló is továbbjutott a legjobb négy közé, így már biztos, hogy valamennyien éremmel távoznak Pekingből. Igazi szenzációként köztük van az a Darren Sutherland is, aki két évvel ezelőtt egy nemzetközi meccsen olyan súlyos szemsérülést szenvedett a ringben, hogy azonnal meg kellett műteni, és az orvosok akkor semmi esélyt nem adtak arra, hogy valaha is újra bokszolhat.
Olimpiai szuvenírként használt belépőjegyet gyűjt sok kínai. Az olyan népszerű meccsek tikettje, mint amilyen a kínai–amerikai férfi kosárlabda csoportmérkőzésé volt, akár 300 jüant – mintegy 7500 forintot – is megér, akinek pedig birtokában van az olimpia nyitóünnepségének belépője, akár több ezer jüant is kaphat érte.
Szoboszlai és Kerkez bosszút állhat: személyes ügy nekik a Liverpool rangadója
