Pervez Mussaraf pakisztáni államfő, aki sebtében távozott a pekingi olimpia megnyitója előtt Kínából, hivatalosan még nem nyilatkozott a jelenlegi kormánykoalíció által felvetett alkotmányos vádakról. A bejelentést követően az iszlámábádi vezérkar azonnali tanácskozást hívott össze, amelyre Mussarafot is meghívták. Az elnökhöz hű tábornokok – közülük sok a Mussaraf vezette 1999-es katonai puccs után került magas beosztásba – megbeszélésén valószínűleg az esetleges felelősségre vonást követő vésztervekről egyeztetnek – állítja a Reuters. A hadsereg szóvivője a tárgyalással kapcsolatban egyelőre semmi érdemlegeset nem árult el, mindössze annyit közölt, hogy a katonai vezetés általános kérdésekről egyeztet.
Az amerikai külügyminisztérium szóvivője érdekes módon pakisztáni belügynek nevezte a fejleményt, ám arra kérte a kormánykoalíciót, hogy az eljárás feleljen meg a jogállamiság követelményeinek. A Mussaraf leváltást célzó vádemelésről a Pakisztáni Néppárt vezetője, Aszif Ali Zardari és a Pakisztáni Muzulmán Liga irányítója, Navaz Sarif egykori kormányfő még tegnapelőtt állapodott meg. A februári választásokon győztes – korábban ellenzékben lévő – kormánykoalíció szerint az államfő a hadsereg támogatását élvezve, kíméletlenül felszámolta és megfélemlítette politikai ellenfeleit, többek között a decemberben – eddig tisztázatlan körülmények között – meggyilkolt Benazir Bhuttót.
A Fehér Ház egyik magas rangú tisztségviselője tegnap közölte: ha Pakisztán továbbra sem képes felszámolni az Afganisztánnal határos nyugati tartományaiban lévő al-Kaida terrorszervezet kiképzőtáborait, akkor Washington tényleges katonai offenzívát indít az iszlám ország ellen.
A kormány kiemelten támogatja a fiatalok munkába állását
