Ugyan a HospInvest Zrt. nem vette át a határidőül szabott július 1-jéig az egri Markhot Ferenc Kórház működtetési és vagyonkezelői jogát, Deák Gábor, a cég alelnöke tegnap mégis ultimátumot intézett a dolgozókhoz. Az alelnök állítja, egyre többen írják alá a munkaszerződést a HospInvesttel, tegnap például rekordot döntöttek: 62 dolgozó adta le az aláírt okmányt. Biztos benne, hogy szeptember elsejétől a HospInvest megkezdi a Markhot Ferenc Kórház működtetését, lesz ÁNTSZ-engedély és OEP-szerződés is. Megjegyezte: a távozók helyette keresnek mást, a portások sem kivételek.
A kórház dolgozói úgy vélik, Deák blöfföl, s azt mondják, az alelnök ebben a helyzetben nem tehet mást, hiszen a cégbirodalom kártyavárként dől össze, ha nem sikerül a HospInvesntnek megtörni a dolgozók akaratát, majd átvenni Heves megye legnagyobb egészségügyi intézményét. Szabó Pál, a helyi kórházvédők elnöke rámutatott: az orvosok kilencven százaléka továbbra sem hajlandó beadni a derekát a HospInvestnek, ráadásul a 35 osztályvezető főorvos közül is csak heten vállalták a magánosítással járó kilátástalanság veszélyét. Felhívta a figyelmet, pattanásig feszült a helyzet az intézmény falai között, a magáncég javaslatára kinevezett új stratégiai igazgató, Fodor Péter Pál pedig olyat cselekszik, ami törvényellenes. Jogszerűtlen a fenyegetőzés, mert egyelőre a megyei önkormányzat a munkáltató, tehát a HospInvest Zrt. senkit sem rúghat ki.
Mánya Kristóf, a kórházvédők szóvivője elmondta: munkaügyi bírósághoz fordultak, hiszen szerinte a magáncég egyre agresszívabb menedzsmentje kirúgással, lefokozással fenyegetőzik, de mivel nincs munkáltatói joga, így bűncselekményt követ el. A Magyar Orvosi Kamara (MOK) titkára közölte: a magántársaság tegnap orvostoborzásba kezdett, lapunk azonban megtudta, sem Miskolcon, sem máshol nem hajlandók feladni biztos állásaikat a gyógyítók. Eddig két jelentkező vállalná az osztályvezető főorvos teendőit. Mánya ugyanakkor arról is tájékoztatott, hogy a HospInvest tegnap elvesztette azt a pert, ahol a MOK titkára egymilliós ügyeleti díjat, továbbá a kamatokat követelte a cégtől négy évre visszamenőleg.
Fodor Péter Pál ezúttal sem kívánt nyilatkozni lapunknak.
Az Egyesült Államok új módszerrel küzd a jemeni húszik ellen
