Information Clearing House
F. William Engdahl, a globális olajpiacok és a geopolitika ismert szakértője a népszerű amerikai honlapon megjelent cikkében arról ír, hogy a 41 éves Szaakasvili grúz elnök irgalmat nem ismerő, korrupt vezető, aki nemcsak az amerikai NATO-berkekhez, de az izraeli katonai és hírszerzői köreihez is kapcsolódik. Az őt hatalomra dobó, 2003. novemberi „rózsák forradalmát” az amerikai külügyminisztérium, a Soros Alapítvány, valamint a Pen-tagonhoz és az amerikai hírszerzéshez kötődő hivatalok finanszírozták. Ezt a Wall Street Journal 2004. november 24-i szerkesztőségi cikke el is ismerte. Az amerikai nem kormányzati szervek
akcióját Tbilisziben az ottani amerikai nagykövet, Richard Miles koordinálta. Ő Belgrádból érkezett, ahol Milosevics rendszerének megbuktatásában nyújtott segítséget. A „forradalomban” szerepet játszott a washingtoni székhelyű Freedom House is, a CIA volt feje, James Woolsey irányításával. Az akció komoly anyagi segítséget ka-pott az amerikai kongresszus által finanszírozott Nemzeti Demokrácia Alapítványtól. A hatalomra került „maffiózó” Szaakasvili nem riadt vissza a gyilkosságoktól: Zurab Zsvania miniszterelnököt 2005 februárjában ölték meg, majd Georgi Helasvilit, a miniszterelnök egyik közeli emberét. Az elnök rokonait számos zsíros állásba helyezte. Egyik testvére a Baku–Ceyhan-vezeték projektjének tanácsadója. Szaakasvili tömegesen tartóztatott le embereket, kínozta meg őket, és eközben országában mind nagyobb a korrupció. A cikk ezután részletesen kitér az izraeli–grúziai együttműködés példáira.
THE WALL STREET JOURNAL
A szerkesztői és véleményoldalán a neokon eszmék terjesztésében élen járó amerikai üzleti körök napilapja Gabriel Schoenfeld, a Commentary című neokonzervatív havi folyóirat szerkesztőjének cikkét ismerteti, amelyben azt írja: Oroszországnak Grúziával szembeni kemény fellépése mögött van egy olyan aduja, amelyet gyakran elfelejtenek. Ez pedig az, hogy Moszkvának óriási fölénye van az Egyesült Államokkal szemben a rövid távú taktikai nukleáris fegyverek terén. Oroszországnak ötezer ilyen fegyvere van, ami tízszer annyi, mint amennyi az amerikaiak birtokában van. A szerző jellemzőnek tartja, mit várhatunk Moszkvától, amikor Szergej Ivanov orosz miniszterelnök-helyettes azt jelentette ki: „A gyengéket nem szeretik, nem hallgatják meg őket, inzultálják őket, de amikor elérjük a nukleáris paritást, másként beszélnek velünk.”
Süddeutsche Zeitung
Egy friss német felmérés szerint a németek fele erősen aggódik, illetve aggódik egy új hidegháború kitörése miatt, és csak tizenegy százalékuk nem érez semmiféle aggodalmat – olvasható a bajor lapban.
Agyhalottnak, Soros-ügynöknek nevezi saját EP-képviselőit Magyar Péter - itt az újabb hangfelvétel!