Lassú emelkedés jellemezte a Budapesti Értéktőzsde részvényindexét, a BUX-ot egészen kora délutánig, amikor a tengerentúli börzék nyitása hirtelen ugrásra sarkallta a budapesti mutatót is. Ennek köszönhetően a BUX végül 436,01 pontos, vagyis 2,17 százalékos emelkedéssel 20 550,39 ponton zárt. Emellé valamivel átlag alatti, közel 11,5 milliárd forintos forgalom párosult.
A legnépszerűbb papír ismét az OTP volt, amely 4,2 milliárd forintos forgalmat generált. A bank részvényei 4,2 százalékkal emelkedtek, a szakértők szerint pedig a jó szereplés mögött a pénzügyi szektor iránti visszaerősödő bizalom áll, ami nemzetközi viszonylatban is megmutatkozott az egyes bankok papírjainál. A Mol árfolyama 1,3 százalékot erősödött, miközben a részvények mintegy 3,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát. Mindemellett elemzői vélekedések alapján fennáll a horvát INA-ra tett vételi ajánlattal kapcsolatos bizonytalanság a papírok felé. A Magyar Telekom 3 százalékkal jutott feljebb 2,2 milliárd forintos forgalomban. Ennél jóval gyengébb napot zárt a nagyobbik gyógyszergyártó, a Richter, amely 0,3 százalékot esett, mialatt szektortársa, az Egis 2,1 százalékot tudott javítani. Előbbivel csaknem 1,2 milliárd forint értékben, míg utóbbi papírjaival alig 58 millió forint értékben kereskedtek. A kisebbek között az AAA-részvények okoztak meglepetést, miután egy nagy mennyiségű kötés folyományaként 12 százalékkal csökkent az árfolyamuk, ami miatt egy rövid időre fel is függesztették a papírok adásvételét. A nap végére azonban stagnálással zárt a cég.
Nem változott számottevően a hazai fizetőeszköz értéke a bankközi devizapiacon. Késő délután 233,63–233,93 forintba került az euró, amely a hét elején még stabilan a 235 forintos szinten állt.
Orbán Balázs: Olyan közösségi terekre van szükség, ahol nem a gúny, a szétverés és a sunyiság az úr
