Megírtuk, hogy a kormánykabinet szeptember 23-i ülésén bejelentették, az Erkel Színházat ledózerolják, és a helyére multifunkcionális épületegyüttest emelnek. A kultusztárca fejlesztési és gazdasági szakállamtitkára, Závecz Ferenc lapunknak akkor egyebek között arról számolt be, hogy az Erkel bővíteni szándékozott telke állami tulajdonban marad, annak hasznosítási jogára fognak kiírni beruházói pályázatot. Azaz: a beruházó bizonyos megkötöttségekkel építteti fel majd az új komplexumot, amely nemcsak az operaszínpadot fogadná magába, hanem irodákat, hotelszobákat, konferencia-központot is. Az Erkel Színház jövőjével kapcsolatban sok minden még nem tisztázott, így az sem, hogy Bernáth Aurél dupla falfreskója, amely a teátrumban található, milyen sorsra jut.
Závecz Ferenc lapunk korábbi megkeresésekor ígéretet tett, e kérdést rendezni fogják, ám arra a felvetésünkre, hogy a művek védettséget élveznek, megjegyezte: a Szentivánéji álom és Az ember tragédiája című alkotások a köz-hiedelemmel ellentétben nem élveznek védettséget.
Igazat mondott.
A múlt év novemberében a Magyar Nemzeti Galéria főigazgatója, Bereczky Loránd sajtótájékoztatón jelentette be, hogy az állami tulajdonban lévő dupla freskó védetté nyilvánítását kezdeményezni fogja a Kulturális Örökségvédelmi Hivatalnál. Tegnap a főigazgatót nem sikerült elérnünk a kérelem ügyében, ám a galériából azt a felvilágosítást kaptuk, a képek öt-hat éve védettek. A Kulturális Örökségvédelmi Hivatalnál vezetik a védett műtárgyak jegyzékét. Abban Bernáth Aurél monumentális alkotásai közül csak a Munkásállam szekkó van feltüntetve. A hivatal műtárgy-felügyeleti irodáján azt a felvilágosítást kaptuk, az Erkel Színházban található dupla freskó nincs a védetté nyilvánítás folyamatában, mivel nem kaptak ilyen kérelmet. Tegnap lapunk beadta a kérelmet a hivatal Műtárgy-felügyeleti Irodájának. A freskók így ideiglenes védelmet élveznek.

Kemény üzenetet küldött Gyurcsány volt felesége, szorul a hurok Magyar körül