Napi sajtószemle

2009. 01. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Information Clearing House
A népszerű amerikai internetes hírportál ahhoz fűz kommentárt, hogy az izraeli parlamentben helyet kapott három arab pártot nem engedik indulni a választásokon. Ahmed Tibi, a Megújulás, az egyik arab párt vezetője a döntést olyan politikai ítéletnek nevezte, amelyet „fasiszták és rasszisták hoztak meg, és akik azt szeretnék, ha a knesszetben (a parlamentben) és az országban nem lennének arabok”. Az ügyről a legfelsőbb bíróság dönt majd.

A honlap videolinket ad meg két brit képviselő felszólalásához. Az egyiken George Galloway képviselő beszél az alsóházban arról, hogy az Izrael által elkövetett háborús bűnök és a brit kormány erre adott semmitmondó válasza láttán „az emberekben az országban forr a düh”, míg a másikon Sir Gerald Kaufman munkáspárti képviselő beszél arról, hogy „nagyanyám nem azért halt meg, hogy fedezze azon izraeli katonákat, akik Gázában palesztin nagymamákat gyilkolnak meg”. Hozzátette: az a vád, hogy a palesztin áldozatok közül sokan „harcosok” voltak, „a nácik válasza”.


VARA
A holland közszolgálati adón Guy Verhofstadt volt belga miniszterelnök könyvéről beszélgetve azt mondta, hogy „a nacionalizmus, a nyelvi és etnikai nacionalizmus a XX. században Európában száz- milliók pusztulását okozta”.


washingtonpost.com
Jaap de Hoop Scheffer NATO-vezér az amerikai főváros lapjában élesen bírálta az afgán kormányt, és azt írta: „Afganisztánban az alapprobléma nem a tálibok túlzott jelenléte, hanem a kormány hiányos jelenléte.”


AFP
A NATO-vezér Washington Postban megjelent bírálatát követően a kabuli külügyi szóvivő azzal vágott vissza, hogy a nemzetközi közösség éppen annyira felelős az afganisztáni helyzetért, mint Kabul. A szóvivő kiemelte: a győzelem nehéz lesz addig, ameddig a határ pakisztáni oldalán terrorista bázisok működnek.


THE WEEK
A brit hetilap arról számol be, hogy egy bírósági döntést követően a belga kormánynak kell most kártérítést fizetnie egy újságírónak, akinek brüszszeli lakását a rendőrök rohamozták meg. A Stern magazinnak dolgozó Hans-Martin Tillack német újságírót évekkel ezelőtt őrizetbe vették, miután kiteregette a brüsszeli unió bürokráciájának korrupciós ügyeit. Leírta, hogy uniós tisztségviselők miként juttatták el eurók millióit saját számláikra. Amikor az újságíró kezdte kiterjeszteni vizsgálatait, az EU lecsapott, és a belga rendőrség lefoglalta számítógépét és címeket, valamint telefonszámokat tartalmazó noteszeit, majd átvizsgálták bankszámláit. Tíz órán át ügyvéddel sem beszélhetett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.